tv3.lv

Traģisko apšaudi Maskavā pie drošības dienesta ēkas sarīkojis bijušais apsargs

Apšaudi ceturtdien Krievijas galvaspilsētā Maskavā pie Federālā drošības dienesta (FDD) galvenās mītnes, vienu cilvēku nogalinot un piecus ievainojot, sarīkojis kāds 39 gadus vecs Piemaskavas iedzīvotājs, vēsta vietējie mediji.

2019. gada 20. decembrī 12:54

Uzbrucējs, kurš pats apšaudē tika nogalināts, esot bijušais apsargs. Viņš dzīvojis Podoļskā, 40 kilometrus uz dienvidiem no Maskavas, un šaušana viņam esot bijusi hobijs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņapmaiņas lietotnē “Telegram” vairākos kanālos publicēts nogalinātā uzbrucēja foto. Attēlā redzams bārdains vīrietis ar brillēm, viņa seja klāta asinīm.

Uzbrucēja arsenālā bijušas septiņas šautenes, kas viņa īpašumā bijušas legāli, atsaucoties uz izmeklētājiem, vēsta mediji.

Viņš piedalījies šaušanas sacensībās, apliecināja uzbrucēja strēlnieku kluba instruktors Oļegs Solovičs, norādot, ka ieroči viņa īpašumā atradušies legāli, tomēr šāvis viņš esot slikti.

Uzbrucēja māte laikrakstam “Komsomoļskaja Pravda” sacījusi, ka viņš savulaik bijis apsargs, tomēr pēdējā laikā nav strādājis un dažkārt “runājis pa telefonu ar kaut kādiem arābiem”. Sieviete gan atzina, ka angļu valodā notikušās sarunas nav sapratusi.

Laikrakstā publicēta vienkārša piecstāvu māja, kur uzbrucējs dzīvojis. Izmeklētāji tur veikuši kratīšanu.

Par uzbrucēja motīviem nekādas oficiālas versijas nav izteiktas.

Uzbrukums noticis dienu pirms Krievijas drošības dienestu dienas, kas tiek atzīmēta 20. decembrī. Uzbrukuma dienā Maskavas centrā Krievijas prezidents Vladimirs Putins rīkoja ikgadējo vairāku stundu preses konferenci.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krievijā pēdējo gadu laikā notikuši vairāki uzbrukumi, kuru sarīkošanā tiek vainoti islāma ekstrēmisti, kas bieži vien saistīti ar nemierīgo Ziemeļkaukāza reģionu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm