Tiesa Viļņā noraida Šoigu bērnu mātes apelāciju par uzturēšanās atļaujas atcelšanu

Viļņas reģionālā administratīvā tiesa ceturtdien atstāja spēkā Migrācijas departamenta lēmumu anulēt pagaidu uzturēšanās atļauju Krievijas aizsardzības ministra Sergeja Šoigu ārlaulības bērnu mātei Jeļenai Kaminskai.

2022. gada 8. decembrī 22:54

“Prasības iesniedzējas apelācija tika noraidīta, un tiesa atzina, ka atļauja ir anulēta ar saprātīgu pamatojumu, jo pieejamie dati liecina, ka prasības iesniedzēja apdraud nacionālo drošību,” sacīja tiesas preses pārstāvis Audris Kutrecičs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Spriedumu iespējams pārsūdzēt Lietuvas Augstākajā administratīvajā tiesā.

Lietuvas sabiedriskā raidorganizācija LRT iepriekš ziņoja, ka Jeļena Kaminska, agrāk Šebunova, šovasar zaudēja uzturēšanās atļauju Lietuvā.

Valsts drošības departaments informējis LRT, ka ir iesniedzis Migrācijas departamentam slēdzienu, ka Kaminskas atrašanās Lietuvas Republikā var radīt draudus valsts nacionālajai drošībai sakarā ar viņas saistību ar Krievijas struktūrām.

49 gadus vecā Kaminska agrāk bija stjuarte Krievijas Ārkārtējo situāciju ministrijā, kuru Šoigu vadīja 21 gadu. 2001.gadā viņiem piedzimis zēns vārdā Daņila, 2008.gadā piedzima meita Darja. Viņu attiecības ilgušas līdz 2017.gadam.

2017.gadā Šebunova saņēma uzturēšanās atļauju Lietuvā. Ne vēlāk kā 2019.gadā viņa apprecējās ar lietuviešu uzņēmēju Ādolfu Kaminsku un pieņēma viņa uzvārdu. Viņš oficiāli adoptēja Darju, kura ieguvusi Lietuvas pilsonību. Pati Kaminska joprojām ir Krievijas pilsone.

Šī gada augustā viņa kopā ar vīru paziņoja par aizbraukšanu no Lietuvas uz Krieviju. Viņas vīrs šopavasar saņēmis Krievijas pasi, par ko liecina Krievijas oficiālais reģistrs. Drīzumā gaidāms Lietuvas varasiestāžu lēmums par viņa dubultpilsonību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm