tv3.lv

FOTO: Obama Tallinā sarokojas ar skolēniem un tiekas ar amatpersonām

ASV prezidents Baraks Obama vizīti Igaunijā uzsācis ar preses konferenci, sarokošanos ar skolēniem un tikšanos ar amatpersonām Kadriogas pilī.

2014. gada 3. septembrī 7:21

Sākotnēji bija plānots, ka ASV prezidents Baraks Obama Tallinā ieradīsies vakar vakarā, taču viņš ir ielidojis šorīt, 3. septembrī, pirms astoņiem, no Igaunijas ziņoja LNT žurnālists Gatis Suhoveckis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

LNT žurnālists Gatis Suhoveckis:

Nedaudz vēlākā ierašanās korekcijas viņa plānotajā darba kārtībā nav ieviesusi. ASV prezidentam jau pavisam drīz paredzēta tikšanās ar Igaunijas prezidentu Tomasu Hendriku Ilvesu, pēc tam sekos sarunas ar Igaunijas premjerministru Tāvi Reivasu, bet vēlāk viņš tiksies arī ar Latvijas prezidentu Andri Bērziņu un Lietuvas prezidenti Daļu Gribauskaiti.

B. Obama tāpat uzstāsies ar runu plašākai, bet ielūgtai auditorijai un vizītes noslēgumā uzrunās Igaunijas un ASV karavīrus.

Vizīte ir īsa – B. Obama Igaunijā uzturēsies vien aptuveni 12 stundas -, bet nozīmīga. Vizītes gaitai līdzi seko ap trīssimt žurnālistu.

ASV prezidenta ierašanās dēļ Tallinā ierobežota satiksme, tādēļ šodien Igaunijas galvaspilsētā skolēniem ir brīvdiena..

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma


Kā iepriekš norādījis Baltais nams, B. Obama Tallinā uzsvērs, ka dzelžaina ir NATO apņemšanās aizstāvēt savas dalībvalstis, ko paredz alianses dibināšanas līguma piektais pants. Viņa ierašanās Igaunijā ir arī nepārprotams signāls Krievijai, ka Baltijas valstu drošību sargā NATO ar Ameriku priekšgalā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm