tv3.lv

“Tā bija elle. Cilvēki kliedza, mēs tikām izmētāti…” Vietējie stāsta par sprādzienu Beirūtā

Skaļš troksnis, ievainoti cilvēki un kliedzieni, – tā otrdien notikušo milzu sprādzienu Libānas galvaspilsētā Beirūtā raksturo vietējie.

2020. gada 5. augustā 16:08

Iepriekš jau vēstīts, ka sprādzienos Beirūtas ostā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 100 cilvēku un aptuveni 4000 ievainoti, bet vēl 100 pazuduši bez vēsts. Sprādzieni notika ostas rajonā. Otrais sprādziens raidīja debesīs milzīgu oranžu ugunsbumbu, kurai sekoja triecienvilnis, kas izpostīja ostu un ēkas tās apkārtnē, izsitot ēku logus vairāku kilometru attālumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Man kaut kas trāpīja, un es uz mirkli zaudēju samaņu… Tā bija elle. Cilvēki kliedza, mēs tikām izmētāti apkārt, lidoja dzirksteles,” tā sarunā ar britu raidorganizāciju “BBC” norādīja vietējais iedzīvotājs Eli Zakari.

Savukārt vēl kāds vietējais pastāstīja, ka sprādziena brīdī atradies aptuveni 500 metrus no notikuma vietas. “Es braucu automašīnā. Sprādziens aizmeta automašīnu kādus piecus metrus uz priekšu. Mašīnai tika izsisti arī logi,” norādīja vietējais iedzīvotājs Eli Erani.

Lasi vēl – Beirūtā eksplodējusī amonija nitrāta krava konfiscēta uz Krievijas pilsonim piederoša kuģa

Kā trešdien pavēstīja pilsētas gubernators Marvans Abuds, Beirūtā pēc spēcīgā sprādziena ostā bez pajumtes palikuši vairāk nekā 200 000 cilvēku, eksplozijai nopostot daudzas ēkas.

Viņš ziņu kanālam MTV pavēstīja, ka no 200 000 līdz 250 000 cilvēku zaudējuši savas mājas un varasiestādes strādā pie tā, lai viņiem sniegtu pārtiku, ūdeni un patvērumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Abuds atklāja, ka 2014. gadā drošības dienestu ziņojumā brīdināts par sprādziena iespējamību Libānas galvaspilsētā, jo ļoti eksplozīvi materiāli netiek glabāti tādā veidā, lai garantētu sabiedrības drošību.

Pēc viņa teiktā, nodarīto zaudējumu apmērs svārstās starp trim līdz pieciem miljardiem dolāru vai varbūt vairāk.

Libānas premjerministrs Hasans Diabs otrdien paziņoja, ka eksplodējušas 2750 tonnas lauksaimniecības mēslojuma amonija nitrāta, kas sešus gadus glabājās kādā ostas noliktavā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm