tv3.lv

Suns sapieris darbībā – četrkājainais palīgs uziet nesprāgušos lādiņus Ukrainā

Kijivas apgabalā netālu no robežsardzes suns sapieris palīdzējis atrast kārtējo okupantu atstāto sprāgstvielu.

25. maijā 16:32

Savā ‘’Youtube’’ kanālā Ukrainas Valsts robežsardzes dienests vēsta, ka suns vārdā Tanna ir apmācīts meklēt ieročus un munīciju. Pirms Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā Tanna dienēja robežkontroles punktos, bet tagad rūpējas par civiliedzīvotāju un militārpersonu drošību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sprāgstvielu Tanna saoda Kijivas pievārtē robežsardzes posteņa blakus teritorijā, kur netālu atrodas dzīvojamās mājas un veikali. Robežsardze par Tannas atradumu informēja Ukrainas Valsts ārkārtas dienestu, kurš veica tālākos drošības pasākumus.

Ukrainas drošības spēku četrkājainie kolēģi regulāri palīdz atrast Krievijas armijas atstātos lādiņus. Zināmākais suns sapieris, neapšaubāmi, ir Džeka Rasela šķirnes sunītis vārdā Patrons, kurš pie jaunā amata tika pavisam nejauši. Sākumā Patrons tika gatavots izstādēm un konkursiem, bet nu divus gadus vecais suns kļuvis par Ukrainas Valsts drošības dienesta uzticamo un drosmīgo palīgu.

Vārdu suns ieguvis ilgi pirms kara, sākumā saimnieks vēlējies viņu saukt par Lodi, bet vārds ”nav iedzīvojies”.

Patrons oficiāli nav daļa Valsts neatliekamās palīdzības dienesta un nesaņem algu, viņš strādā ēdiena un mīļuma vārdā. Neatkarīgi no tā Patronam ir speciāla veste ar uzšuvēm, kas liecina par piederību Valsts neatliekamās palīdzības dienestam, to viņam sarūpējuši kolēģi.

Kopš Krievijas invāzijas sākuma Patrons palīdzējis atklāt jau vairākus simtus sprāgstvielu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm