tv3.lv

Studente no Latvijas: Spānijas augstskolas atvērtas arī nevakcinētajiem

Jauniete no Latvijas portālam Skaties.lv stāsta par dzīvi un studiju vidi Valensijas reģionā Spānijā Covid-19 pandēmijas apstākļos. ”Lai arī neesmu vakcinēta, varu mācīties klātienē,” atzīst Marta. Latvijā nevakcinētajiem augstskolu telpas ir slēgtas.

12. janvārī 9:15

”Tā kā bija nojaušams, ka studijas Latvijā tiks organizētas attālināti, jau laikus plānoju, ka izmantošu ERASMUS studentu apmaiņas programmu un došos uz Spāniju,” stāsta Marta. Viņa pieļauj, ka, paliekot Latvijā, nāktos izmantot akadēmisko atvaļinājumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Marta vērtē, ka viņas lēmums bija pareizs, jo viss mācību process Spānijas augstskolā norisinās klātienē. Mācību iestāde esot vienlīdz atvērta kā vakcinētajiem, tā nevakcinētajiem studentiem.

”Sejas aizsargmaskas lietošana augstskolas telpās un visā studentu pilsētiņas teritorijā ir vienīgā prasība. Un tā attiecas uz visiem,” atklāj Marta. Viņa piebilst, ka mācību gaita norit ierasti un studentu plūsma netiek īpaši regulēta vai ierobežota.

”Kad tikko ierados Spānijā, pat biju pārsteigta, ka augstskolas lielajā aulā norisinās plaša vieslekcija, pulcējot 300 līdz 400 cilvēku. Visi sēdējām maskās, un viss norisinājās klātienē,” atceras Marta.

Raksturojot ikdienas gaitas, jauniete uzsver, ka allaž līdzi jābūt sejas aizsargmaskai. Pircēju skaits veikalos netiekot iegrožots.

Lasi vēl – Tautu labāk nekaitināt – Spānijas pieeja cīņā pret pandēmiju

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopš decembra vidus Valensijā, apmeklējot sabiedriskās iestādes un publiskus pasākumus, nepieciešams uzrādīt vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu, bet derīgs ir arī negatīvs PCR tests. Martai tas nozīmē, ka, plānojot kāda pasākuma apmeklējumu, iepriekšējā dienā jāveic tests. Tas maksā aptuveni 20 eiro.

Kā atzīmē Marta, dažādos Spānijas reģionos noteiktie ierobežojumi atšķiras. ”Jo vairāk uz Dienvidiem, jo mazāks iespringums,” viņa raksturo novēroto.

Studentu vidū pandēmija un tās izplatības ierobežošana neesot plaši apspriests jautājums. ”Pārsvarā komunicēju ar brīvdomīgiem studentiem. Visi iet un nāk, kur grib un kad vēlās – īpašu uztraukumu par Covid-19 nejūt,” teic Marta.

Jaunietes paziņu lokā gan ir vairāki jaunieši, kuriem bija liegta iespēja Ziemassvētkus sagaidīt mājās. ”Viņi nokļuva nepatīkamā situācijā, jo pēdējā brīdī Covid-19 testi viņiem izrādījās pozitīvi, lai gan nekādu slimības simptomu nebija. Viņi netika mājās, zaudēja lidojuma biļetes, turklāt svētku laikā šeit nonāca desmit dienu izolācijā.”

Kā ziņots, Latvijā ārkārtējās situācijas laikā augstskolās un koledžās klātienes studijās var piedalīties tikai tie jaunieši, kam ir derīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Šis noteikums attiecas arī uz augstskolu pasniedzējiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm