Stoltenbergs: NATO sabiedrotie turpinās sniegt bezprecedenta atbalstu Ukrainai

NATO sabiedrotie sniedz bezprecedenta atbalstu Ukrainai, un viņi turpinās sniegt bezprecedenta atbalstu Ukrainai, tostarp palīdzot atjaunot savu gāzes un elektroenerģijas infrastruktūru, protams, arī turpina piegādāt pretgaisa aizsardzības sistēmas, pirms tikšanās sanāksmē Bukarestē uzsvēra alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

2022. gada 29. novembrī 13:41

NATO valstu ārlietu ministri otrdien, 29. novembrī, pulcējas sanāksmē Bukarestē, lai divu dienu laikā spriestu par Ukrainai piešķiramās palīdzības formām un apjomiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Stoltenbergs pateicās Rumānijai par šīs ārlietu ministru sanāksmes uzņemšanu Bukarestē šodien un rīt, norādot, ka Rumānija ir apņēmīga un augstu novērtēta NATO sabiedrotā. Tāpat viņš vērsa uzmanību uz to, ka tikšanās norit laikā, Rumānijas kaimiņos Ukrainā plosās karš, tāpēc tā būs ļoti laicīga un svarīga tikšanās.

Jenss Stoltenbergs
ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs

“Tas, ko mēs esam redzējuši kopš prezidenta Putina brutālā iebrukuma Ukrainā, ir tas, ka prezidents Putins Ukrainā cieš neveiksmi. Viņš reaģē ar lielāku brutalitāti, uzbrūk gāzes infrastruktūrai, elektropārvades līnijām un mēģina atņemt ukraiņiem ūdeni, elektrību, apgaismojumu un apkuri. Tāpēc mums ir jāatbalsta Ukraina. Jo mēs redzam, ka prezidents Putins mēģina izmantot ziemu kā kara ieroci, lai sagādātu daudz ciešanu ukraiņu tautai.”

Pēc viņa sacītā, NATO sabiedrotie sniedz bezprecedenta atbalstu Ukrainai, un viņi turpinās sniegt bezprecedenta atbalstu Ukrainai, tostarp palīdzot atjaunot savu gāzes un elektroenerģijas infrastruktūru, protams, arī turpina piegādāt pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Krievija vairo “nežēlības viļņus”, sacīja alianses vadītājs, minot arī finanšu slogu, ko Krievijas izraisītais karš uzliek Eiropas un citām valstīm.

“Patiesībā mēs visi maksājam cenu par Krievijas karu Ukrainā, bet mēs šo cenu maksājam naudā, tajā pat laikā Ukraina maksā ar asinīm,” pavēstīja NATO ģenerālsekretārs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

NATO nevar ļaut Krievijai uzvarēt, jo tas iedrošinātu Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un citus autoritāros līderus ar vēl lielāku pašpārliecinātību ķerties pie spēka izmantošanas savu mērķu sasniegšanai, viņš brīdināja.

“Nevar panākt stabilu mieru, ja uzvaru gūst agresors,” viņš sacīja. “Mēs zinām, ka vairums karu beidzas pie sarunu galda, bet tas, kas notiek pie sarunu galda, ir tiešā veidā saistīts ar to, kas notiek kaujaslaukā.”

Stoltenbergs arī atgādināja, ka šovakar ir paredzēta tikšanās ar Ukrainas ārlietu ministru Kuļebu. Savukārt rīt – 30. novembrī – plānots tikties arī ar NATO tuvāko partneru Gruzijas, Moldovas un Bosnijas un Hercegovinas ārlietu ministriem, paužot viņiem atbalstu. Pēcāk iecerēts pievērsties arī NATO kritiskās infrastruktūras noturībai un izaicinājumiem, ko Ķīna uzliek alianses drošībai, mūsu vērtībām un ekonomikai.

“Šī būs ļoti saturīga ārlietu ministru sanāksme, un vēlreiz liels paldies Rumānijai par mūsu visu uzņemšanu šeit, šajā lieliskajā vietā,” viņš pauda.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs mikroblogošanas vietnē “Twitter” paudis, ka pēc intensīvas vizītes Ukrainā esošās un topošās NATO dalībvalstis ieradās Bukarestē uz NATO ārlietu ministru sanāksmi ar Lietuvas gaisa spēku nodrošinātu militāro lidmašīnu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma


Paredzams, ka attiecīgajā forumā NATO izteiks atbalstu Ukrainai un paziņos par jaunu palīdzību enerģētikas krīzes dēļ, ko Ukrainā izraisījusi Krievijas veiktā bombardēšana. Tāpat forumā sagaidāms ASV valsts sekretāra Entonija Blinkena paziņojums par būtisku finanšu palīdzību Ukrainai.

Sanāksmē iecerēts arī runāt par militārās palīdzības palielināšanu, arī attiecībā uz pretgaisa aizsardzību, munīciju, degvielu, medikamentiem un ziemas aprīkojumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm