Stājas spēkā cenu griesti Krievijas naftai un ES embargo naftas piegādēm pa jūru

No pirmdienas, 5. decembra, stājušies spēkā rietumvalstu noteiktie cenas griesti Krievijas naftai 60 dolāri par barelu. Lai gan iecere ir mazināt Kremļa iespējas finansēt savu karu Ukrainā, izskan kritika, ka griesti noteikti pārāk augstu, vēsta TV3 Ziņas.

2022. gada 5. decembrī 20:00

Pēc tam, kad Eiropas Savienība (ES) pievienojās G7 valstīm un Austrālijai, nosakot cenas griestus Krievijas naftai 60 dolāru par barelu, pasaules biržās naftas cenas nedaudz nokritās, taču bez dramatiskām izmaiņām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krievijas jēlnaftas cena faktiski jau bija aptuveni tādā līmenī. Ukraina jau paspējusi nosodīt šo slieksni, uzsverot, ka tam būtu jābūt divreiz zemākam, lai būtiski ietekmētu Krievijas spējas finansēt savu kara mašīnu.

Kā norāda starptautiskajā nevalstiskajā organizācijā “Global Witness”, sākotnējie Eiropas Savienības plāni bijuši manāmi skarbāki.

Luijs Vilsons
organizācijas “Global Witness” pārstāvis

“ASV un Apvienotā Karaliste jau ir vienojušās par pārejas periodu, tāpēc visas kravas, kas ir izvestas no sākotnējās ostas pirms 5. decembra, var ierasties jebkurā laikā līdz 19. janvārim. Tātad patiesībā termiņš ir 19. janvāris, un tas liecina, ka šie noteikumi ir izstrādāti, domājot par fosilā kurināmā nozari. Tātad viņi atkal prioritizējuši Krievijas naftas plūsmas, saglabājot tās globālajā tirgū.”

Kremlis jau paziņojis, ka šim solim nebūs ietekmes uz karadarbību Ukrainā. Šodien par cenu griestu apmēru bija jāskaidrojas Eiropas Komisijas viceprezidentam vizītes laikā Polijā.

Frans Timmermanss
EK priekšsēdētāja vietnieks zaļā kursa jautājumos

“Attiecībā uz cenu griestiem mēs atrodamies starp diviem aspektiem. Mēs vēlamies samazināt ienākumus, ko Putins gūst no naftas, jo viņš ar tiem finansē savu barbarisko karu un visas zvērības, ko krievi pastrādā Ukrainā. Tajā pašā laikā esam ciešā dialogā ar mūsu transatlantiskajiem partneriem. Viņi prasa mums un mēs arī piekrītam, ka nevajadzētu izjaukt starptautisko naftas tirgu. Tas mums arī nepalīdzētu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat no šodienas, 5. decembra, stājies spēkā Eiropas Savienības (ES) embargo Krievijas naftas piegādēm pa jūras ceļiem. Šādā veidā Eiropas Savienība saņēma divas trešdaļas importētās naftas no Krievijas, un tam gan sagaidāma lielāka ietekme.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm