tv3.lv

Sprinteris Pistoriuss nav nošāvis draudzeni ar iepriekšēju nodomu, atzīst tiesa

Dienvidāfrikas sportists Oskars Pistoriss (Oscar Pistorius), kurš tika apsūdzēts savas draudzenes noslepkavošanā, tika attaisnots, paziņojis tiesnesis. Galējais lēmums gan tiks pasludināts vēlāk.

2014. gada 11. septembrī 14:44

27 gadus jaunais sprinteris, kurš pazīstams kā ”ātrākais cilvēks bez kājām”, jo abas kājas viņam ir amputētas un viņš skrien ar speciālu protēžu palīdzību, tika apsūdzēts draudzenes Rīvas Stīnkempas (Reeva Steenkamp) slepkavībā, kas tika veikta pērnā gada 14. februārī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pats sportists nenoliedz, ka ir nogalinājis draudzeni, taču jautājums esot par viņa motīviem. Viņš bijis pārliecināts, ka ir šāvis uz iebrucēju aiz slēgtām durvīm, kamēr viņa draudzene esot gulējusi. O. Pistoriuss skaidro, ka esot bijis ”šausmīgi pārbijies”, domājot, ka kāds ir ielauzies viņu mājā.

Kopumā izmeklēšanas laikā tika nopratināti 40 liecinieki, tostarp pats O. Pistoriuss. Prokuratūra raksturoja sprinteri kā ”egoistisku meli, kurš apsēsts ar ieročiem, ātrām automašīnām un skaistām sievietēm un kurš nav gatavs uzņemties atbildību par saviem darbiem”. Tikmēr advokāti norādīja, ka tiesai jāņem vērā fakts – O. Pistoriuss ir ne vien pasaules līmeņa sportists, bet arī ”ļoti ievainojams cilvēks ar nopietnu invaliditāti”. Viņa rīcību vadījušas bailes, nevis dusmas, uzsvēra advokāti.

Par slepkavību bez iepriekšēja nodoma O. Pistoriusam draud vairāki gadi cietumā. Ja viņš tiktu atzīts vainīgs par slepkavību ar iepriekšēju nodomu, aiz restēm viņam nāktos pavadīt visu dzīvi.

Pusgadu ilgā tiesas prāva piesaistīja plašu mediju uzmanību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm