tv3.lv

Sprādzienos Beirūtā bojā gājuši aptuveni 140 cilvēku

Joprojām turpinās glābšanas darbi sprādzienu izpostītajā Libānas galvaspilsētā Beirūtā. No visas pasaules uz turieni tiek sūtīti gan glābēji, gan nepieciešamās preces. Beirūtā ceturtdien ieradās arī Francijas prezidents Emanuels Makrons, kurš aicināja uz neatkarīgu traģēdijas izmeklēšanu un ilgi gaidītajām reformām valstī.

2020. gada 6. augustā 20:05

Jau otro rītu virs Libānas galvaspilsētas Beirūtas ostas kūp dūmi. Pirms divām dienām notikušais sprādziens, eksplodējot teju 3000 tonnu minerālmēslojuma – amonija nitrāta -, apkārtējo teritoriju pārvērtis līdz nepazīšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bojā gājuši aptuveni 140 cilvēku, 5000 ievainoto, 300 000 bez pajumtes.

Pilsētnieki joprojām vāc gruvešus, turpinās glābšanas darbi. Libānas slimnīcas pārpludina cietušie, kas ir īpaši bīstami Covid-19 pandēmijas laikā. Cilvēki drūzmējas uzgaidāmajās telpās, automašīnu stāvvietās, pie asins nodošanas punktiem un vēl daudz kur.

Jau pirms sešiem gadiem drošības dienestu ziņojumā brīdināts par sprādziena iespējamību Libānas galvaspilsētā, jo ļoti eksplozīvi materiāli netiek glabāti atbilstoši veidā.

Libānas valdība devusi izmeklēšanas komitejai četras dienas laika, lai noskaidrotu atbildīgos par otrdien Beirūtas ostā notikušo sprādzienu. Vairākām ostas amatpersonām piemērots mājas arests.

Līdzjūtības apliecinājumi no visas pasaules plūst Libānas virzienā. Eifeļa tornis Parīzē skumjās satumsa, pat Izraēlā, kas joprojām ir kara stāvoklī ar Libānu, Telavivas pašvaldības māja izgaismojās Libānas karoga krāsas.

Roka Libānai tiek pasniegta ne tikai emocionālā izpratnē. No visas pasaules tiek sūtīta humānā palīdzība, glābēji steidz talkā no Itālijas, Čehijas, Francijas un daudzām citām valstīm. Eiropas Savienība ārkārtas palīdzībai Libānai atvēlēs 33 miljonus eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz vietas Beirutā Makrons apmeklēja izārdīto pilsētas daļu, tikās arī ar Libānas prezidentu. Francijas prezidents paziņoja, ka vēlas koordinēt starptautisko palīdzību Libānai un sagaida neatkarīgu izmeklēšanu par notikušo.

Libāna jau pirms šīs katastrofas bija dziļā krīzē, korupcijas plosīta.

Neapmierinātība ar situāciju valstī pieaug arī pašā sabiedrībā. Vairāk desmiti cilvēki sarīkoja protestu pilsētas cietušajā daļā, pieprasot valdības un politiskās elites krišanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm