Spēcīga zemestrīce Indonēzijā prasījusi jau 44 cilvēku dzīvības

Vismaz 44 cilvēki gājuši bojā un vairāki simti ievainoti, kad pirmdien Indonēzijas galveno salu satricināja 5,6 magnitūdas stipra zemestrīce, ziņo vietējās amatpersonas.

2022. gada 21. novembrī 13:10

“Ir desmitiem mirušo. Līdz šim ir zināms par 44 cilvēku nāvi,” informēja Čiandžuras pašvaldības preses pārstāvis Ādams, kurš līdzīgi daudziem Indonēziešiem izmanto tikai vienu vārdu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš piebilda, ka zemestrīcē varētu būt nopostīti tūkstoši māju.

Zemestrīcē sagruvušas ēkas, un tā izraisījusi zemes nogruvumus.

Iepriekš Čiandžuras pašvaldības vadītājs Hermans Suhermans raidsabiedrībai “Metro TV” sacīja, ka viņa rīcībā “pašlaik esošā informācija liecina, ka tikai šajā slimnīcā ir gandrīz 20 mirušo un vismaz 300 cilvēku saņem medicīnisko palīdzību. Lielākajai daļai ir lūzumi pēc iesprostošanas zem ēku drupām”.

Vietējie mediji ziņo, ka plaši bojājumi zemestrīcē nodarīti veikaliem, slimnīcai un islāma internātskolai. Vairākām ēkām norauti jumti un ielās mētājas gruveši.

Tuvējos ciemos notiek iedzīvotāju evakuācija, un zemestrīci varēja just arī galvaspilsētā Džakartā, kur cilvēki panikā skrēja laukā no ēkām.

5,6 magnitūdas stiprās zemestrīces epicentrs atradās Rietumjavas pilsētā Čiandžurā kas ir apmēram 100 kilometrus uz dienvidiem no galvaspilsētas Džakartas, liecina ASV Ģeoloģijas dienesta (USGS) dati.

Filipīnu meteoroloģiskais dienests brīdinājis, ka zemestrīcei var sekot pēcgrūdieni.

Indonēzija atrodas tā dēvētajā Klusā okeāna “Uguns lokā”, kur tektonisko plātņu berzēšanās dēļ bieži notiek zemestrīces un vulkānu izvirdumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pērn janvārī Sulavesi salu satricināja 6,2 magnitūdas stipra zemestrīce, kas prasīja vairāk nekā 100 dzīvību un tūkstošiem cilvēku atstājot bez mājām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm