tv3.lv

Spānija maksās pabalstu jauniešiem, lai stimulētu viņus izvākties no vecāku mājām

Spānijas valdība maksās 250 eiro mēnesī jauniešiem ar zemiem ienākumiem, lai palīdzētu viņiem pārraut nabas saiti valstī, kurā arvien vairāk jaunu pieaugušo dzīvo kopā ar saviem vecākiem, jo ​​viņi nevar atļauties īrēt savu mitekli.

20. janvārī 21:55

Mājokļu ministre preses konferencē pēc iknedēļas Ministru kabineta sēdes otrdien sacīja, ka, sākot ar šo mēnesi, spāņi, kas jaunāki par 35 gadiem un kuru gada ienākumi nepārsniedz 24 318 eiro, var pieprasīt ikmēneša subsīdiju dzīvokļa īrēšanai uz diviem gadiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Subsīdija “ir svarīgs elements, lai mājokļi (cenas) vairs nebūtu tik šķērslis jauniešu emancipācijai,” viņa sacīja.

Spānijā ir viens no augstākajiem to jauniešu īpatsvars, kuri dzīvo kopā ar saviem vecākiem, 2020. gadā pat 55% no 25–29 gadus veciem jauniešiem, saskaņā ar jaunākajiem oficiālajiem datiem, kas ir par 6,5 procentpunktiem vairāk nekā 2013. gadā.

Šis skaitlis cieši korelē ar endēmiski augsto jauniešu bezdarbu Spānijā, kur 29% cilvēku, kas jaunāki par 25 gadiem, reģistrējas kā bezdarbnieki.

Tomēr tiešās subsīdijas īres maksāšanai var būt mazāk efektīvas, nekā cer valdība, jo pieaugošais pieprasījums pēc maziem dzīvokļiem, visticamāk, paaugstinās cenas, sacīja valsts lielākās nekustamā īpašuma vietnes “Idealista” pārstāvis Fransisko Inareta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm