tv3.lv

Spānija atkopjas no sniega vētras “Filomena”

Spānijā avārijas dienesti valsts vidienē attīrījuši no sniega 500 ceļus un atbrīvojuši aptuveni 2500 cilvēku, kas sniega vētrā “Filomena” tika iesprostoti savās automašīnās.

2021. gada 10. janvārī 17:49

Madrides Barahasas lidosta, kas spēcīgās snigšanas dēļ tika slēgta piektdienas naktī, joprojām ir slēgta, un galvaspilsētā joprojām slēgtas arī dzelzceļa līnijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Madridē vismaz līdz trešdienai slēgtas arī skolas, koledžas un universitātes.

Visā valstī neaizbraucami joprojām ir aptuveni 700 lielie ceļi.

Lai gan “Filomena” ir zaudējusi spēku, virzoties uz austrumiem, varasiestādes aicinājušas cilvēkus palikt mājās, jo ielas var ātri kļūt slidenas.

Spānijas meteoroloģijas dienests prognozē, ka nedēļas sākumā gaisa temperatūra vietām noslīdēs līdz mīnus 14 grādiem pēc Celsija.

Varasiestādes sestdien ziņoja, ka vētras rezultātā dzīvību zaudējuši vismaz četri cilvēki.

Vētras “Filomena” izraisīto ekstrēmo laikapstākļu dēļ daudzus rajonus piektdien un sestdien klāja bieza sniega sega. Vissmagāk piemeklēti tika Kastīlijas-Lamančas, Valensijas, Madrides un Katalonijas reģioni.

Madridē avārijas dienesti galvenos pūliņus velta, lai nodrošinātu piekļuvi slimnīcām, jo Spānijā, līdzīgi kā citās valstīs, valda pandēmija.

Iekšlietu ministrs paziņoja, ka valdība spers papildu soļus, lai nodrošinātu, ka uzņēmumu “Pfizer” un “BioNTech” izstrādātās vakcīnas devas, ka tiks piegādātas pirmdien, tiek veiksmīgi tālāk transportētas uz reģioniem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm