tv3.lv

Spānijā astoņiem vīriešiem parādījušies pērtiķu baku simptomi

Spānijas veselības aizsardzības iestādes ir izsludinājušas brīdinājumu par iespējamu pērtiķu baku uzliesmojumu pēc tam, kad astoņiem vīriešiem konstatēti attiecīgi simptomi, kas ir raksturīgi vīrusu infekcijai, kas jau ir konstatēta Apvienotajā Karalistē un Portugālē.

Paziņojumā Veselības ministrija brīdināja, ka visi no astoņiem iespējamajiem saslimšanas gadījumiem ir konstatēti Madrides reģionā. Tie vēl ir jāapstiprina, taču saistībā ar notikušo ir izsludināts valsts mēroga brīdinājums, “lai garantētu ātru, koordinētu un savlaicīgu reakciju”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Madrides reģionālā veselības departamenta pārstāvis sacīja, ka iespējamos saslimšanas gadījumus analizē Nacionālais mikrobioloģijas centrs, lai iegūtu galīgo diagnozi.

“Vispārīgi runājot, pērtiķbakas izplatās elpceļu transmisijas rezultātā, bet astoņu iespējamo gadījumu raksturojums norāda uz saskari ar šķidrumu,” sacīja pārstāvis.

Viņš norādīja, ka astoņi iespējamie saslimšanas gadījumi Madridē ir konstatēti vīriešiem, kuriem ir sekss ar sava dzimuma pārstāvjiem. Viņiem klājas labi, taču, lai izārstētos, var būt nepieciešama ārstēšana slimnīcā.

Epidemiologs Fernando Simons, kurš vada Spānijas neatliekamās palīdzības centru, sacīja, ka, lai gan ir maz ticams, ka pērtiķu bakas varētu izplatīties plašā mērogā, pilnībā šādu iespēju nevar ieslēgt.

Portugāles varas iestādes ir apstiprinājušas piecus saslimšanas gadījumus un izmeklē vēl 15 aizdomīgus gadījumus. Trešdienas paziņojumā Portugāles Veselības ministrija norādīja, ka visos tās atklātajos saslimšanas gadījumos Lisabonas un Težu ielejas reģionā ir bijuši vīrieši, kuru simptomi ietvēra čūlainus bojājumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Apvienotā Karaliste ir ziņojusi par līdzīgiem čūlaino bojājumu gadījumiem ar apstiprinātu pērtiķu baku vīrusa infekciju,” teikts paziņojumā. “Mēs uzraugām situāciju valsts līmenī un sadarbībā ar Eiropas iestādēm.”

Pirmais no septiņiem Apvienotajā Karalistē reģistrētajiem gadījumiem bija saistīts ar personu, kas nesen bijusi Nigērijā, kur tiek uzskatīts, ka šis cilvēks ir infecējies. Saskaņā ar Apvienotās Karalistes Veselības drošības aģentūras datiem visi četri pēdējie saslimšanas gadījumi konstatēti vīriešiem, kuri identificējas kā geji vai biseksuāli vai citi vīrieši, kuriem ir sekss ar vīriešiem.

Kādi simptomi mēdz parādīties, inficējoties ar pērtiķu bakām?

Veselības iestāde lūdz šādu cilvēku grupām “būt uzmanīgām”, konstatējot potenciālus saslimšanas simptomus, piemēram, izsitumus vai bojājumus jebkurā ķermeņa daļā, īpaši dzimumorgānos. Šādā gadījumā ir jāsazinās ar seksuālās veselības dienestu, ja ir bažas par iespējamu saslimšanu.

Agrīnie pērtiķu baku simptomi ir drudzis, galvassāpes, muskuļu sāpes, limfmezglu pietūkums un drebuļi. Var parādīties izsitumi, kas līdzīgi tiem, kādi mēdz parādīties, saslimstot ar vējbakām vai sifilisu. Tie tālāk var izplatīties no sejas uz citām ķermeņa daļām, tostarp dzimumorgāniem.

Lielākā daļa cilvēku atveseļojas dažu nedēļu laikā.

Apvienotajā Karalistē pagātnē ir diagnosticēti daži pērtiķu baku gadījumi, kam ir divas formas un kas parasti sastopamas Āfrikas centrālajā un rietumu daļā. Tiek uzskatīts, ka septiņi Apvienotās Karalistes gadījumi ir saistīti ar Rietumāfrikas celmu, kas ir maigāks nekā smagākais Centrālāfrikas jeb Kongo celms.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Lai aplūkotu šo lapu, lūdzam apstiprināt, ka esi sasniedzis pilngadību. Nu, tu jau saproti... Ja vēl neesi 18 gadus vecs/-a vai nevēlies skatīt šo lapu, lūdzu izmanto iespēju pāriet uz sev piemērotu saturu!

Man ir 18+ nevēlos redzēt šo lapu