tv3.lv

Somijas simtgadē Ķīna uzdāvina divas pandas! Ahtari mazpilsētiņā sākusies pandomānija

Nākamos 15 gadus ezeru un mežu ieskautajā Ahtari zooloģiskajā dārzā, Somijas vidienē, mājos divas milzu pandas, kas atceļojušas no tālās Ķīnas.

Divas pandas – Džin Bao-Bao un Hua Bao – jau sākušas tālo ceļu no Ķīnas Sičuanas provinces. Ķīnas prezidents Sji Djiņpins par īpašo dāvanu Somijas 100. dzimšanas dienā, kas tika svinēta pērnā gada nogalē, paziņoja pirms nepilna gada. Kopš tā laika somi ir čakli strādājuši, lai par 8,2 miljoniem eiro uzceltu pandām piemērotas mājas Ahtari zooloģiskajā dārzā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Būvniecību aizēnoja tiesu darbi, jo kāds vietējais iedzīvotājs protestēja pret Ahtari pašvaldības iesaistīšanos šī vērienīgā projekta finansēšanā, jo mazpilsētiņā mīt tikai 6 tūkstoši iedzīvotāji un tā jau bez šī projekta vairākas reizes atradusies uz bankrota sliekšņa. Tiesa lēma par sliktu pašvaldībai, kurai pandu projektam bija jāmeklē privāti investori.

Tieši lielo izmaksu dēļ no milzu pandu izmitināšanas atteicās Helsinku zoodārzs, kas norādīja, ka tā budžetā nav arī nepieciešamo 800 tūkstošu eiro, lai pabarotu katru dzīvnieku, kas dienā apēd no 12 līdz 38 kilogramiem bambusa dzinumu.

Taču par spīti augstajām izmaksām Somijā pēc vietējās preses raksturojuma ir sākusies pandomānija. Daudzi cilvēki ar nepacietību gaida pandu ierašanos Somijā, kas, visticamāk, pilnībā izmainīs mazās Ahtari pilsētiņas dzīvi, kas atrodas aptuveni 150 kilometrus no Tamperes un kur līdz šim vilciens piestāja divas reizes dienā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm