tv3.lv

Somijas prezidents telefoniski informējis Putinu par nolūku pievienoties NATO

Somijas prezidentam Sauli Nīnistem sestdien bijusi telefonsaruna ar Krievijas kolēģi Vladimiru Putinu, kurā viņš informējis par gaidāmo Helsinku lēmumu pievienoties NATO, par kuru oficiāli, domājams, tiks paziņots jau šajā nedēļas nogalē.

14. maijā 15:51

“Saruna bija tieša un atklāta, un tā norisēja bez saasinājumiem. Izvairīšanās no spriedzes atzīstama par svarīgu,” Nīnistes teikto citē prezidenta kanceleja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Telefonsaruna notikusi pēc Somijas iniciatīvas, piebildusi kanceleja.

Helsinki “vēlas korekti un profesionāli parūpēties par praktiskiem jautājumiem, kas rodas no atrašanās kaimiņos ar Krieviju,” norādījis Nīniste.

Kā vēstīts, Somijas prezidents un premjerministre Sanna Marina ceturtdien paziņoja, ka atbalsta valsts pievienošanos NATO, un sagaidāms, ka par pieteikumu dalībai aliansei oficiāli tiks paziņots jau svētdien, bet pirmdien par to gaidāmas debates parlamentā.

Tikmēr Maskava paziņosi, ka tā Somijas iestāšanos NATO noteikti uztveršot kā draudu un “būšot spiesta spert militāri tehniskus un cita veida atbildes soļus”.

Sagaidāms, ka tuvākajās dienas par pieteikumu dalībai NATO paziņos arī Zviedrija, kas, tāpat kā Somija, tradicionāli ievērojusi neitralitāti.

Nīniste sarunā ar Putinu norādījis, ka Maskavas agresija pret Ukrainu fundamentāli mainījusi Somijas drošības situāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm