tv3.lv

Somijā ir aizdomas par pirmo inficēšanās ar pērtiķu bakām gadījumu

Somijā ir aizdomas par pirmo inficēšanās ar pērtiķu bakām gadījumu – Helsinku un Ūsimā slimnīcu rajonā kādam pieaugušajam konstatēts ortopoksvīruss.

25. maijā 13:38

Kā zināms, pērtiķu un baku vīrusi ir ortopoksvīrusi.

“Līdz šīs nedēļas beigām testē, vai viņa organismā nav arī pērtiķu baku klātbūtne,” paziņojis HUS diagnostikas direktors Lasse Lehtonens.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Galīgais apstiprinājums par pērtiķu baku infekciju tiks iegūts, kad līdz šīs nedēļas beigām pabeigs parauga sekvencēšanu, iespējams, piektdien paziņojis HUS diagnostikas direktors Lasse Lehtonens.

Inficēšanās gadījums ar ortopoksvīrusu tika apstiprināts trešdien, 25. maijā, un tika iegūts ceļojumā uz Eiropu. Mājas aprūpē esošajam pacientam ir tulznas un paaugstināts drudzis, bet citādi viss kārtībā. Tie, kas bijuši ciešā kontaktā ar inficēto, ir apziņoti un instruēti, kā rīkoties, lai nepieļautu infekcijas izplatīšanos.

HUS diagnostikas direktors Lasse Lehtonens norāda, ka pērtiķu bakas nav īpaši lipīga slimība. Lai pārnestu slimību no vienas personas uz otru, bieži vien ir nepieciešams ļoti ciešs kontakts. Tomēr situācija ir jāuztver ar zināmu nopietnību, ņemot vērā līdz šim notiekošo.

Līdz šim gan izskanējusi informācija, ka vīrusa izraisītā infekcija nav īpaši bīstama, stāsta Lehtonens.

Vienlaikus viņš izsaka varbūtību, ka atsevišķi saslimšanas gadījumi nākotnē var tikt konstatēti arī Somijā.

“Mēs esam gatavi pārbaudīt cilvēkus. Infekcijas, visticamāk, nāk no ārzemēm, tādēļ, ja dodaties uz ārzemēm un pēc tam rodas aizdomīgi izsitumi, jums jāsazinās ar savu veselības aprūpes sniedzēju. Inficēšanās risks Somijā ir ļoti zems,” pauda Lehtonens.

Tātad slimība nerada tādus pašus draudus veselībai kā, piemēram, jaunais koronavīruss, viņš paudis. Covid-19 ir daudz lielāks izaicinājums tādā ziņā, ka ar to ir daudz vieglāk inficēties un tas var nogalināt ievērojamu skaitu cilvēku. Tādā ziņā situācija patlaban ir atšķirīga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pērtiķu baku vīruss galvenokārt ir sastopams Rietumāfrikā un Centrālāfrikā, un inficētie cilvēki parasti ir bijuši saskarē ar savvaļas dzīvniekiem. Slimība no cilvēka uz cilvēku pārnesta reti. Tomēr Eiropā un Ziemeļamerikā pēdējās nedēļās ir ziņots par vairākiem desmitiem pērtiķu baku gadījumu cilvēkiem, kuri nav ceļojuši uz vietām, kur pērtiķbakas ir izplatītas. Vairumā gadījumu ir aizdomas, ka infekcijas izplatība ir saistīta ar seksu starp vīriešiem.

Inficētajam var attīstīties tulznām līdzīgas ādas izmaiņas, kas līdzinās vējbakām, īpaši uz sejas, taču tās var būt arī citur uz ķermeņa un dzimumorgānu apvidū. Dažas dienas pirms izsitumu parādīšanās var rasties drudzis un sajūta, ka cilvēks ir slims.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm