Soli pa solim: Kas zināms par bruņotu karavīru sarīkotajām cīņām Krievijas teritorijā

Kamēr Krievija tērē visus armijas un algotņu spēkus, lai spraustu karoga kātu Bahmutas drupās, 300 kilometrus uz ziemeļiem bruņota karavīru grupa iegājusi visai dziļi paša agresora teritorijā un, šķietami, vienu pēc otra ieņem vairākus ciematus.

Sprādzieni Belgorodas apkārtnē Krievijā, netālu no Harkivas, nav nekas neparasts. Droni triecas militāros objektos, uziet gaisā naftas glabātuves. Taču pirmdienas rītā noticis kas nepieredzēts.

Ukrainas rindās karojošie Krievijas pilsoņi no “Krievijas brīvība” un “Krievu brīvprātīgais korpuss” grupām iegājuši vairāk nekā piecu kilometru dziļumā aiz robežas, sarīkojot cīņu par pierobežas ciematiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Esam tādi paši krievi kā jūs. Esam tādi paši cilvēki kā jūs. Vēlamies, lai mūsu bērni dzīvotu mierā un būtu brīvi cilvēki. Varētu ceļot, mācīties un būtu laimīgi. Taču Putina Krievijā tam nav vietas,” teicis kāds no bruņotās karavīru grupas.

Reģiona gubernators Vjačeslavs Gladkovs šos cilvēkus nosauca par “Ukrainas diversantu” grupu un sacīja, ka notiekošais tiek kontrolēts.

“Kad es rīkoju operatīvās plānošanas sanāksmi, es redzēju, ka ir sācies masveida uzbrukums, informatīvs uzbrukums Belgorodas apgabalam, kas izraisīja paniku iedzīvotāju vidū uz Graivoronas masveida apšaudes fona. Vēlreiz atkārtoju, Graivoronas rajonā neviens no vietējiem iedzīvotājiem netika ievainots. Nav ne ievainoto, ne bojāgājušo,” teica Gladkovs.

Par ievainotajiem gan vēlāk ieplūda ar vien vairāk ziņu, ko gubernators pats apstiprināja, tāpat redzami arī kadri ar nopietnām cīņām un sprādzieniem Krievijas teritorijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pretēji citām reizēm, arī Krievijas propagandas kanāli vēstīja par iebrukumu, piebilstot, ka reģionā strādā atbildīgie dienesti: “Aizsardzības ministrija, FSB un Robežsardze ziņoja Vladimiram Putinam par Ukrainas diversantu mēģinājumu ielauzties Belgorodas apgabala teritorijā.”

Lai gan tas, protams, skaidrs, taču Maskavas režīms apstiprināja, ka par notiekošo informēts arī Vladimirs Putins.

Ukrainas puse komentāros atturīga, kā allaž. Aizsardzības ministrijas izlūku šefs Andrijs Jusovs apstiprināja, ka operāciju veic tikai Krievijas pilsoņi.

Prezidenta biroja padomnieks Mihailo Podoļaks sacīja, ka Ukraina vien novēro situāciju ar partizānu darbību, ironiski piebilstot, ka “tanki taču tiek pārdoti jebkurā veikalā”, dodot mājienus par Maskavas komentāriem 2014.gadā.

Vienlaikus ar notikumiem Belgorodā, Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes vadītājs Kirilo Budanovs miedz ar aci un aicina Krievus nolikt ieročus, jo situācija nekļūs vieglāka.

“Jau vairāk nekā gadu Kremlis nespēj sasniegt nevienu mērķi, kas uzstādīts, iebrūkot Ukrainā. Es vēršos pie Krievijas karavīriem, kuriem palaimējies izdzīvot gaļasmašīnas uzbrukumos un ierakumu karā – būs tikai sliktāk. Jums ir izvēle – mirt vai glābties,” teica Budanovs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ukraina ar vien aktīvāk raida vēstījumus gan karavīru, gan Krievijas pierobežas iedzīvotāju virzienā, teic, “ja šādi saklājāt savu gultu, tad tajā būs arī jāguļ.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm