Šolcs apliecina, ka no Vācijas Ukrainai iznīcinātājus nesaņemt

Vācijas kanclers Olafs Šolcs pastiprinājis savu noraidošo attieksmi pret Kijivas prasībām piegādāt Ukrainai iznīcinātājus, ņemot vērā Berlīnes piekrišanu sūtīt citās valstīs esošos Vācijas kaujas tankus, vēsta ārvalstu medijs “Politico”.

30. janvārī 11:54

“Jautājums par kaujas lidmašīnām vispār nerodas,” Šolcs teica intervijā laikrakstam “Tagesspiegel”, kas publicēta svētdien. “Es varu tikai ieteikt neiesaistīties pastāvīgā sacensībā, lai pārspētu viens otru, kad runa ir par ieroču sistēmām.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa komentāri izskanēja pēc tam, kad kāda augsta Ukrainas amatpersona sestdien paziņoja, ka Kijiva un tās Rietumu sabiedrotie iesaistījušies “paātrinātās” sarunās par iespējamu militāro lidmašīnu, kā arī tāla darbības rādiusa raķešu nosūtīšanu, lai palīdzētu cīnīties pret Krievijas iebrukumu.

Pagājušajā nedēļā Šolcs izslēdza iespēju nodrošināt iznīcinātājus, atsaucoties uz nepieciešamību novērst turpmāku militāro eskalāciju. “Ukrainai netiks piegādāti iznīcinātāji,” viņš teica trešdien, drīz pēc tam, kad Vācija un ASV vienojās nodrošināt modernus tankus Kijivas karadarbībai.

Ukraina atjaunoja savu lūgumu pēc iznīcinātājiem gandrīz uzreiz pēc tam, kad Berlīne un Vašingtona paziņoja par tankiem. Berlīne paziņoja, ka Vācija un tās Eiropas sabiedrotie nosūtīs aptuveni 80 tanku “Leopard 2”.

“Ja, tiklīdz lēmums ir pieņemts, Vācijā sākas nākamās debates, tas neizskatās ļoti nopietni un iedragā iedzīvotāju uzticību valdības lēmumiem,” Šolcs sacīja laikrakstam “Tagesspiegel”. “Šādas debates nevajadzētu rīkot iekšpolitiskas profilēšanas nolūkos. Tagad man ir svarīgi, lai visi, kas ir paziņojuši par nodomu piegādāt Ukrainai kaujas tankus, to arī darītu,” viņš sacīja.

Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska padomnieks Mihails Podoļaks sestdien sacīja, ka Kijiva risina sarunas ar sabiedrotajiem par lidmašīnām, taču dažiem partneriem ir “konservatīva” attieksme pret ieroču piegādēm. Neminot nevienu no partneriem vārdā, viņš teica, ka šāda attieksme “ir saistīta ar bailēm no izmaiņām starptautiskajā kārtībā”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm