tv3.lv

Šodien Eiropa plāno ieviest jaunās sankcijas

Šodien, 5. septembrī, beidzas Eiropas Savienības (ES) ultimāts Krievijai atkāpties no Ukrainas, pretējā gadījumā Eiropa ieviesīs pret lielvalsti jaunas sankcijas.

2014. gada 5. septembrī 8:47

Sankcijas plānots ieviest 5. septembrī. Tiek paredzēts, ka jauno sankciju ietvaros varētu noteikt arī iebraukšanas aizliegumu Krievijas aizsardzības ministram Sergejam Šoigu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopumā ES gatavajas noteikt iebraukšanas aizliegumu 20 cilvēkiem, kas pietuvināti Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam. Tāpat plānots vērsties pret aizsardzības un naftas uzņēmumiem, valsts bankām un “dubultā pielietojuma” precēm, kas var tikt izmantotas kā militāriem, tā civiliem mērķiem.

Ar sankcijām plānots piespiest V. Putinu iziet no cīņu lauka un tā vietā sēsties pie sarunu galda. Šodien Minskā gaidāma tā dēvētās Ukrainas kontaktgrupas sanāksme. Ukrainas prezidents cer, ka sarunās tiks panākts pamiers.

ASV brīdinājušas, ka gadījumā, ja Krievija saasinās situāciju Ukrainā, Baltais nams gatavs palielināt arī savas sankcijas.

Latvijas ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis iepriekš prognozēja, ka Krievijas atbildes reakcija Eiropas plānotajām sankcijām darbosies saskaņā ar principu – sist, kur sāpīgāk.

Ceturtdien, 4. septembrī, aiz slēgtām durvīm ārkārtas sēdē Ministru kabinets pieņēma lēmumu, ka kopumā atbalsta Eiropas Komisijas priekšlikumus jaunu sankciju noteikšanai pret Krieviju, lai sodītu Maskavu par tās agresiju Ukrainā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Amatpersonas arī apgalvo, ka valdībai esot plāns, kā mazināt iespējamo atbildes sankciju efektu uz Latvijas tautsaimniecību, taču šī esot ierobežotas pieejamības informācija, kuru nedrīkstot atklāt. Taču premjere Laimdota Straujuma ir pārliecināta, ka līdzekļu šī plāna īstenošanai šī gada budžetā pietiekot.

Galīgo lēmumu par jaunām sankcijām pret Maskavu Briselē iecerēts pieņemt piektdien dalībvalstu pastāvīgo pārstāvju līmenī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm