Snoudens saņem Krievijas pasi. Vai tagad viņu var iesaukt karā?

Bijušajam ASV izlūkdienestu darbiniekam Edvardam Snoudenam, kuru ASV apsūdz par spiegošanu un valsts īpašuma zādzību, ir piešķirta Krievijas pase.

2022. gada 2. decembrī 14:23

Saņemot Krievijas pasi, no ASV varas iestādēm aizbēgušais Snoudens ir devis likumā paredzēto pilsoņa zvērestu, – atsaucoties uz viņa advokātu Anatoliju Kučerenu, vēsta Krievijas mediji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc advokāta teiktā, Snoudens ir priecīgs, ka ir saņēmis Krievijas pilsonību, un svarīgākais esot tas, ka saskaņā ar Krievijas konstitūciju viņu tagad vairs nevar izdot ārvalstij.

Kučerena arī skaidrojis, ka uz 38 gadus veco Snoudenu neattiecas Kremļa izsludinātā mobilizācija. “Edvards nav dienējis Krievijas armijā, viņam nav karadienesta pieredzes un prakses, tādēļ viņu nevar iesaukt dienestā,” piebilda advokāts.

Arī Snoudena sieva amerikāniete Linzija Millsa gatavojas iegūt Krievijas pilsonību, kamēr viņa abiem bērniem tā pienākas automātiski.

2013. gadā Snoudens medijiem sniedza slepenus datus par ASV izlūkdienestu izmantotajām izsekošanas programmām visā pasaulē, kas izraisīja plašu rezonansi. Viņam ASV  izvirzītas apsūdzības par spiegošanu, kā arī valsts īpašuma zādzību.

Snoudens no ASV vispirms bēga uz Honkongu, bet pēc tam patvērās Krievijā, kur mitinās jau gandrīz desmit gadus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm