Saturs turpinās pēc reklāmas

Sniegotā kalna nogāzē četrus mēnešus pazudušu suni atrod dzīvu un nogādā saimniekam

Kad kāda suņa īpašnieks Rikardo Rodrigess septembra sākumā bija spiests evakuēties no ugunsgrēka bez sava suņa, viņš nebija pārliecināts, vai kādreiz vēl ieraudzīs savu mājas mīluli.

13. janvārī 11:54

Rodrigess augusta beigās devās uz kempingu Taho ezera apgabalā kopā ar četriem saviem draugiem un savu trīs gadus veco pitbulu Rusu. Dienām ritot, sākās ugunsgrēki, kas apņēma attiecīgo teritoriju, un kopienai tika uzdots evakuēties, liekot Rodrigesam doties prom bez Rusa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Ugunsgrēkā tika iznīcinātas gandrīz 1000 konstrukciju, tostarp māju un uzņēmumu. Tas arī bija apņēmis vairāk nekā 200 000 akru zemes netālu no Kalifornijas un Nevadas robežas.

Vēlāk vīrietis un viņa draugi pavadīja stundas, meklējot Rusu un zvanīja vietējām patversmēm, lai ziņotu par viņa pazušanu. “Pēc vairākiem mēnešiem, kad no neviena ziņu nesaņēmu, pieņēmu, ka viņš ir labās rokās pie cita īpašnieka,” Rodrigess pauda, cerot, ka suns kādu dienu atgriezīsies.

Suns tika atrasts 16. decembrī, kad slēpotājs netālu no Tvinpīkas, kas atrodas uz rietumiem no Taho ezera, pie koka pamanīja sniega ieskauto suni.

Par notikušo tika informēta bezpeļņas dzīvnieku organizācija, kas nodarbojas ar pazudušu dzīvnieku glābšanu un meklēšanu, taču tā nevarēja ierasties, jo veica citu dzīvnieku glābšanas operāciju, tāpēc uz notikuma vieta tika izsūtīti brīvprātīgie. Talkā ņemtas ragavas, lai tiktu augšup stāvajā, sniegotajā kalnā temperatūrā, kas zemāka par nulli. Glābēji sekoja pēdām sniegā, lai aizvestu viņu līdz dzīvniekam. Pazudušais suns tika atrasts dzīvs, pacēla galvu un atvēra acis.

Nākamais solis bija droša Rusa glābšana. Viņš bija ļoti nobijies un pat mazliet ierūcās, taču abi glābēji CNN sacīja, ka tas noticis aiz bailēm, nevis agresijas dēļ. Glābēji suni nogādāja drošībā, prom no kalna. Sekoja komandas darbs, ko veica divas glābējas un virsnieks, kurš nodrošināja ragavas. Suns tika ietīts segās un ielikts vienam no glābējiem klēpī ragavās, kuras tika lēnām vadītas lejup nobraucienā. Visa  glābšanas misija ilga vairākas stundas.

Kad viņi sasniedza kalna leju, Russ tika nodots virsniekam Šumakerim, kurš pēc tam nogādāja viņu pie veterinārārsta.

Russ tika uzskatīts par pilnīgi veselu, neņemot vērā, ka viņš bija viens ne tikai četrus mēnešus, bet arī bija cietis ugunsgrēka un aukstā laika dēļ.

Russ palika patversmē dažas dienas, kamēr tika sameklēts viņa īpašnieks. Pēc tam suns veiksmīgi atgriezās mājās pie saimnieka.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas