Smoļenskas katastrofas kārts Polijā izgāž balsojumu par teroristisko Krievijas režīmu

Vienai no ciešākajiem Ukrainas sabiedrotajiem – Polijā – parlamentam nav izdevies pieņemt rezolūciju, ar kuru Krievija tiktu atzīta par terorismu atbalstošu valsti.

2022. gada 2. decembrī 17:14

Dokumenta apstiprināšana tika bloķēta, jo pirms balsojuma valdošā partija pēkšņi nāca klajā ar jaunu priekšlikumu, prasot Krievijas tiešu atbildību par Smoļenskas aviokatastrofu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai arī pirms balsojuma Polijas parlamenta frakcijās jau bija panākta vienošanās par rezolūcijas pieņemšanu, debašu laikā tika iesniegts jauns priekšlikums, kas citiem politiskajiem spēkiem Seimā nebija pieņemams, tāpēc rezolūcijas apstiprināšana tika bloķēta, vēsta Polijas mediji.

Runa ir par priekšlikumu rezolūcijā noteikt tiešu Krievijas atbildību par diviem avio incidentiem.

Viens no tiem ir lidsabiedrības “Malaysia Airlines” reisa MH17 notriekšana 2014.gada jūlijā, kurā gāja bojā 298 pasažieri un apkalpes locekļi.

Otrs – Polijas Gaisa spēku 101.reisa katastrofa Smoļenskā, Krievijā, 2010.gada aprīlī, kurā bojā gāja 96 lidmašīnā esošie cilvēki, tostarp Polijas prezidents Lehs Kačiņskis, citas valsts amatpersonas, augsta ranga militārpersonas un NATO dalībvalstu militārie komandieri, arī Polijas parlamenta deputāti.

Opozīcija: tā ir Polijas ieraušana karā

Parlamenta opozīcija, iepazīstoties ar šādu priekšlikumu, raksturoja to kā iepriekš panākta kompromisa iznīcināšanu. Rezultātā opozīcija balsošanā nepiedalījās, līdz ar ko dokumenta pieņemšanai nebija kvoruma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc balsojuma bloķēšanas opozīcijas deputāts Boriss Budka žurnālistiem pieļāva, ka priekšlikums noteikt Krievijas atbildību par Polijas prezidenta slepkavību var nozīmēt Polijas “ieraušanu karā ar Krieviju”.

Pagaidām nav ziņots, kad Seims varētu atkārtoti izskatīt rezolūciju.

Kremļa režīms arvien plašāk tiek atzīts par teroristisku

Jāatgādina, ka 23.novembrī Eiropas Parlaments pasludināja Krieviju par terorismu atbalstošu valsti. 16.novembrī Čehijas parlaments pieņēma rezolūciju, kas atzīst pašreizējo Krievijas režīmu par teroristisku tā uzsāktā kara pret Ukrainu dēļ.

18.oktobrī Igaunijas parlaments pieņēma paziņojumu, kurā nosoda Krievijas nelikumīgi veikto okupēto Ukrainas teritoriju aneksiju, kā arī atzīst Krievijā valdošo režīmu par teroristisku.

13.oktobrī Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja atzina Krieviju par teroristisku režīmu. Latvijas Saeima paziņojumu, kurā Krievija atzīta par terorismu atbalstošu valsti pieņēma 11.augustā. Lietuvas parlaments šādu rezolūciju pieņēma 10.maijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm