tv3.lv

Smagas kaujas Ukrainas austrumu frontē

Smagas kaujas turpinās Ukrainas austrumu frontē, jo sevišķi Luhanskas reģionā, kur vietējie aizstāvji turpina atsist okupantu uzbrukumus. Taču atsevišķos frontes sektoros okupantiem izdevies pavirzīities uz priekšu ieņemot pāris ukraiņu ciematus, vēsta TV3 Ziņas.

Bilohorivkas rajons. Vieta, kur okupantu karaspēks Ukrainā cieta vieno no savām pēdējā laika lielākajām sakāvēm. Lēsts, ka neveiksmīgajā uzbrukumā ar mērķi aplenkt Ukrainas spēkus, varētu būt ievainoti un nogalināti simtiem Krievijas karavīru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jurijs Leljavskis
Ukrainas karavīrs

“Izskatās, ka viņi bija kaut kāds pašnāvnieku klubs. Vai arī viņu komandieriem pilnīgi vienalga par saviem cilvēkiem. Dīvaini. Vienkārši sūtīja viņus nāvē, un viņi sekoja stulbajām pavēlēm no saviem komandieriem.”

Uz vietas ķiveres, ložu čaulas, arī pārtikas krājumi. Ukraiņi brīdina – okupantiem labāk te neatgriezties.

Ukrainas karavīrs

“Tagad visi zina, kur kurš atrodas un kas viņi ir. Viņi ir barbari, un visi zina, ko vajag iznīcināt.”

Aktīva karadarība turpinās turpinās ar citur Austurmu frontē. Saņemtas ziņas, ka krieviem izdevies sagrābt Viktorivkas un Viskrivas ciematu Popasnas apgablā, kā arī Noveselivku netālu no Limanas.

Tikmēr augstāk uz ziemeļiem, Ukrainas otrajā lielākajā pilsētā Harkivā, sākušies atjaunošanos darbi. Pēc nedēļām ilgiem neveiksmīgiem okupantu mēģinājumi šo vietu ieņemt krievu karaspēks tika atsists atpakaļ. Situācija gan joprojām bīstama. Lai arī krievu artilērija masveidā vairs nevar sasniegt Harkivu, ik pa laikam pa kādam raķešu sprādzienam te joprojām nogrand

Vietējā iedzīvotāja Svitlana Kurilioha stāsta, ka vairāk nekā divus mēnešus nācies dzīvot pazemē, bez stabilas elektrības un ūdensapgādes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Svitlana Kurilioha
Harkivas iedzīvotāja

“Kad kļuva kluss, mēs devāmies atpakaļ augšā uz dzīvokli, bet pārlaist nakti tāpat atgriezāmies šeit. Mums ir bail. Jūs varat redzēt, kā lādiņi trāpījuši 130. mājā. Tur bija cilvēki, un neviens neko nevarēja darīt.”

Savukārt no Harkivas pievārtes ukraiņu dienesti šajās dienās turpina aizvākt šeit palikušos okupantu līķus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm