Slovākija pievienojas Polijai un nosūtīs Kijivai vērtīgos MiG‑29 iznīcinātājus

Slovākija piektdien kļuva par otro valsti, kas Ukrainai nodrošinās MIG-29 iznīcinātājus, kuri, pēc Kijivas domām, ir ļoti svarīgi, lai atvairītu gadu ilgušos Krievijas uzbrukumus, vēsta ārzemju medijs.

17. martā 12:55

Slovākija pievienojās Polijai, kas par lidmašīnu piegādi paziņoja ceturtdien. Abas NATO dalībvalstis robežojas ar Ukrainu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pagājušajā vasarā tika norakstītas 11 MIG-29 lidmašīnas, un lielākā daļa no tām vairs nav darba kārtībā. Darba kārtībā esošās Slovākija nosūtīs Ukrainai izmantošanai, savukārt, norakstītās atdos rezerves daļām.

Premjerministrs Eduards Hēgers paziņoja, ka Slovākija piegādās arī daļu no savas pretgaisa aizsardzības sistēmas KUB.

“Šodien valdība pieņēma lēmumu un vienbalsīgi apstiprināja starptautisko nolīgumu (par dāvinājumu),” sacīja Hēgers.

“Šo iznīcinātāju nodošanas process ir cieši saskaņots ar Polijas pusi, Ukrainu un, protams, ar citiem sabiedrotajiem,” viņš teica.

Slovākija saņems finansiālu kompensāciju no Eiropas Savienības. Tā ir arī panākusi vienošanos ar Amerikas Savienotajām Valstīm par militāro materiālu piegādēm aptuveni 700 miljonu dolāru vērtībā, sacīja Hēgers.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

NATO austrumu flanga sabiedrotie, piemēram, Polija un Slovākija, ir īpaši aktīvi atbalstījuši Kijivu kopš 2022. gada 24. februāra, kad Krievija iebruka Ukrainā.

Ceturtdien Polija paziņoja, ka tuvākajās dienās nosūtīs Ukrainai četrus iznīcinātājus MiG-29, tādējādi kļūstot par pirmo no Kijivas sabiedrotajiem, kas nodrošinās šādas lidmašīnas.

Rietumvalstis, kas Ukrainai ir piegādājušas ieročus, līdz šim ir atteikušās sūtīt iznīcinātājus.

Slovākija 2018. gadā no ASV pasūtīja iznīcinātājus F-16, lai aizstātu novecojušās MiG-29 lidmašīnas. Paredzams, ka pirmās ASV ražotās lidmašīnas Slovākijā ieradīsies 2024. gadā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm