tv3.lv

Slimnīcu biedrība aicina kompensēt rēķinu sadārdzināšanos veselības aprūpē

19. janvārī 20:00

Elektrības un apkures lielie rēķini ir problēma arī ārstniecības iestādēm – slimnīcu biedrībā uzskata, ka tie būtu jākompensē no valsts budžeta. Tomēr līdzšinējie centieni iegūt papildu finansējumu nav guvuši valdības atbalstu, vēsta TV3 Ziņas.

Trauksmi par to, ka energoresursu cenu lēcienu izjūt arī veselības aprūpes nozare, ceļ Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs. Problēmu viņš aktualizēja Saeimas komisijas sēdē, kurā deputāti uzklausīja veselības ministru Danielu Pavļutu (AP).

Jevgēņijs Kalējs
Slimnīcu biedrības vadītājs

“Mūs mazlietiņ satrauc, ka nav minēta energoresursu kompensācija. Jo sevišķi slimnīcās veselības pakalpojumi ir ļoti energoietilpīgi. Un līdz ar to šis 40% pieaugums energoresursiem rada diezgan lielas problēmas tieši mums, tieši slimnīcās.”

Lielās slimnīcas pagaidām glābj iepriekš noslēgtie līgumi. Taču klīniku vadītājiem tas ir mazs mierinājums.

Imants Paeglītis
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs

“Līgums par elektrību un par gāzi ir spēkā esošs šobrīd līdz šā gada vasarai, kur ir fiksēti tarifi iepriekšējā līmenī. Protams, ka pastāv risks, ka šie līgumi var tikt lauzti, bet pagaidām līdz vasarai mēs spējam šo cenu pieaugumu kontrolēt. Protams, mēs nezinām, kas notiks pēc tā brīža, kad līgumi beigsies, kāds tad būs tas cenu līmenis.”

Kā norāda Pavļuts, Veselības ministrija vērsās valdībā ar papildu naudas pieprasījumu, lai kompensētu rēķinu sadārdzināšanos, bet tas noraidīts. Veselības ministrs uzskata, ka energoresursu cenu kāpums, visticamāk, tomēr būs jāņem vērā, lemjot par valsts finansējums palielināšanu veselības aprūpei.

Daniels Pavļuts
veselības ministrs (“Attīstībai/Par!”)

“Palielinātas, paaugstinātas enerģijas izmaksas var izrādīties, ka tas nav dažu mēnešu jautājums, bet paliekošs. Tas, protams, radīs spiedienu uz tarifu pārskatīšanu, kā jau es iepriekš pieskāros. Un tas būs papildu arguments, papildu nepieciešamība šos tarifus pārskatīt atbilstoši faktiskajām izmaksām.

Tikmēr Stradiņa slimnīcas vadītājs uzsver, ka, pārskatot valsts apmaksāto pakalpojumu tarifus, nedrīkst aizmirst arī par inflāciju, kas sasniegusi augstāko rādītāju 12 gadu laikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rinalds Muciņš
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs

”Bez energoresursu cenām ir milzīgs spiediens arī uz citu pakalpojumu un preču cenām. Te var pieminēt ēdināšanu, infrastruktūras uzturēšanu, kur ir tāds pats milzīgs spiediens pie cenu pieauguma. Tas pats jautājums arī par darba samaksu. Tas inflācijas spiediens šobrīd kļūst neizturams gan preču un pakalpojumu samaksā, gan darba samaksā mūsu darbiniekiem.”

Lai gan nozare un ministrs ir vienisprātis, ka tarifi jāpalielina, par nepieciešamību piešķirt papildu finansējumu vēl būs jāspēj pārliecināt valdību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm