Sliktu laikapstākļu dēļ nogrimst Taizemes karakuģis, 33 apkalpes locekļi pazūd bez vēsts

Trīs izglābtie jūrnieki atradās kritiskā stāvoklī, un notiek pazudušās apkalpes meklēšanas operācija, paziņoja varas iestādes.

Spēcīgais vējš sasvēra 76,8 metrus garo korveti “HTMS Sukhothai”, jūras ūdenim iekļūstot tā izplūdes caurulē un pēc tam izslēdzot kuģa elektrisko sistēmu, teikts Taizemes flotes paziņojumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Elektrības atslēgšanas dēļ atteicās kuģa galvenās energosistēmas, atstājot apkalpi bez iespējām manevrēt vai izsūknēt jūras ūdeni, kas bija iekļuvis kuģa korpusā.

Vairāk nekā trīs stundu laikā mēģinājumi pārvietot sūkņus uz “HTMS Sukhothai” no citiem jūras spēku kuģiem, kas reaģēja uz incidentu, neizdevās, teikts paziņojumā.

Bargie laikapstākļi Taizemes līcī aptuveni 32 kilometrus no Bangsafanas rajona Pračuapkhirihanas provincē turpinājās līdz vēlam pirmdienas rītam, apgrūtinot pazudušās apkalpes meklēšanu, paziņoja varas iestādes. 960 tonnas smagais kuģis tika uzbūvēts ASV un nodots Taizemes flotē 1987. gadā.

Atvaļinātais ASV flotes kapteinis Karls Šusters sacīja, ka Taizemes apkalpe uz tik veca kuģa saskārās ar sarežģītu situāciju. “Kad jūs zaudējat jaudu, esat tumsā un darāt visu iespējamo ar pārnēsājamiem dīzeļdegvielas sūkņiem un kausiem. Tādā gadījumā mazam, (gandrīz) 40 gadus vecam kuģim spēcīgā jūrā izredzes uz panākumiem ir gandrīz nekādas,” viņš teica.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm