tv3.lv

Skotijas latvieši satraucas par savu darbu, ja Skotija kļūs neatkarīga valsts

Skotijā dzīvojošos latviešus satrauc, kā Skotijas neatkarības referenduma pozitīva iznākuma gadījumā mainīsies ietekme uz darbaspēka brīvu kustību, ko līdz šim garantē Eiropas Savienība. Ja Skotija atdalīsies no Apvienotās Karalistes, tā zaudēs arī Eiropas Savienības dalībvalsts statusu un visus ar to saistītos labumus. Latviešu noskaņojumu Skotijā raksturo Latviešu biedrības Skotijā vadītājs Janis Aumeisters.

2014. gada 18. septembrī 16:50

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: No personīgā arhīva

Foto: No personīgā arhīva

Janis Aumeisters, Latviešu biedrības Skotijā vadītājs
Es pieļauju iespēju, ka liela daļa latviešu uztraucas, kas notiks gadījumā, ja Skotija kļūs neatkarīga, tieši nebūs daļa no Eiropas Savienības, kas varētu apgrūtināt darba meklējumus daudziem latviešiem. Būs pārdomas vai palikt Skotijā vai pārcelties uz Londonu. Man ir zināmi daži latvieši, kas jau ir pārcēlušies, ir latvieši, kas jau plāno doties atpakaļ uz Latviju, vai kas šeit. Es, piemēram, jau savlaicīgi ar priekšniecību darbā parunāju, un viņi teica, ka nepieciešamības gadījumā, ja par Skotija kļūst neatkarīga, viņi spēs man nodrošināt darbu, dodot darba vīzu. Es varēšu turpināt darba gaitas bez nekādām problēmām. Pieļauju, ka liela daļa kompāniju darīs to pašu.

Lai piedalītos referendumā, Skotijā jānodzīvo trīs gadi.

Tava attieksme, kā tu balsosi?

Es vēl īsti nezinu, ir savi plusi, savi mīnusi, līdz ar to tur vēl jādomā. Man vēl laiks ir, jo balsot var līdz desmitiem vakarā. Pagaidīšu vēlāk, kad pazīstamie latvieši būs aizgājuši nobalsot, un tad paklausīšos kādi ir viņu viedokļi un paskatīšos, kas notiek internetā.

Vai Tu jūties morāli tiesīgs balsot par skotu likteni, ņemot vērā, ka esi latvietis un ne vēsturi un fonu īpaši zini? Tagad vēl mirkļa iespaidā izlemsi, kā balsot. Vai tas ir atbildīgi? Varbūt latviešiem, poļiem un citiem imigrantiem nemaz nevajadzētu iet un balsot?

Tas ir atkarīgs no nākotnes plāniem. Ja esi paredzējis palikt Skotijā nākamos piecus, desmit gadus, tad daļēji tava nākotne saistās, kas notiks ar Skotiju. Līdz ar to es uzskatu, cilvēkiem, kuri plāno saistīt savu nākotni ar Skotiju, būtu jāiet nobalsot. Tie, kuri plāno atpakaļ uz Latviju vai citur, viņiem jādomā, vai vispār vērts iet balsot.

Iespējams, izklausīsies ļoti arogants jautājums, bet vai latvieši un citi imigranti, kas strādā fabrikās, noliktavās, tiešām ir tik iedziļinājušies šajā tematā – tādā atbildīgā lietā kā izstāšanās no Apvienotās Karalistes. Jautājums, vai tā intelektuālā kapacitāte ir tik liela, lai par svešas valsts nākotni lemtu?

Daļai ir, daļai nav. Daļa nevarēs izlemt, vai arī šajā valstī nav bijuši tik ilgi [lai piedalītos referendumā – red.]. Pat, ja tu ikdienā strādā fabrikā, tu tomēr iesaisties skotu vidē, ir skotu draugi, un līdz ar to tu arī aptuveni zini, kā vietējie domā un kā vietējiem aptuveni varētu būt labāk vai ne tik labi.

FOTO: Referendums Skotijā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm