Skolā Lietuvā trīs pieaugušie ar cirvi vēlējušies skaidrot bērnu savstarpējās attiecības

Pirmdienas rītā Lietuvas pilsētas Ķēdaiņu policija saņēma augstākās bīstamības jeb “A kategorijas” izsaukumu uz J. Paušteļa proģimnāziju. Skolā bija iekļuvuši trīs iebrucēji, tostarp viens bija apbruņojies ar cirvi, kuri skrēja pa mācību iestādes gaiteņiem un kliedza, izmisīgi meklējot kādu konkrētu skolnieci, vēsta “tv3.lt”.

16. novembrī 6:33

Kauņas apriņķa galvenajā policijas komisariātā apstiprina, ka pirmdien ap pulksten 11.20 saņemtas ziņas – skolā ieradies kāds 1990. gadā dzimis vīrietis. Kopā ar viņu bija arī 1985. gadā dzimusi sieviete un vēl viens vīrietis, kurš kliedza, lietoja nepiedienīgus vārdus un pauda neapmierinātību ar skolas darbinieku darbu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

1990. gadā dzimušais vīrietis staigājis pa ģimnāzijas gaiteņiem, iekļuvis klasēs, kurās tobrīd notika mācības. Taču vīrietis skolēnus neaiztika – viņš tikai kliedza, ka meklē kādu konkrētu meiteni, un devās tālāk.

Skolas darbinieki paši atbruņo iebrucējus

Kamēr uz notikuma vietu steidzās trīs policijas brigādes, skolas darbinieki nesēdēja rokas klēpī salikuši, bet gan rīkojās. “Incidents skolā bija pēkšņs, agresīvs un prasīja ātru reakciju. Trīs skolā ielauzušās personas negaidīti uzvedās agresīvi, kliedza, draudēja un neiesaistījās sarunās. Mūsu darbinieki reaģēja pārdomāti, konstruktīvi un profesionāli – apdomīgā veidā agresīvajam vīrietim tika atņemts cirvis un izsaukta policija.

Par notikušo nekavējoties tika informēta Ķēdaiņu rajona pašvaldības administrācija un Izglītības pārvalde. No traģiskām sekām izdevās izvairīties, taču mēs visi joprojām esam šokā par šo incidentu. Esam atkārtoti pārrunājuši rīcību skolēnu un darbinieku drošības nodrošināšanai kopā ar Ķēdaiņu rajona pašvaldības administrāciju,” sacījusi proģimnāzijas direktore Terēza Sotnika.

Radinieki savdabīgā veidā vēlējušies risināt bērnu savstarpējās attiecības

Kā laikrakstam “Rinkos aikštės” sacījis viens no vecākiem – skolas iebrucēji bija māte un onkulis kādam no bērniem, kuri mācību iestādē ieradušies skaidrot skolēnu savstarpējās attiecības.

Neviens notikušajā nav cietis, nevienam mediķu palīdzība nebija nepieciešama, un visus trīs iebrucējus policija pie skolas aizturēja un aizveda uz iecirkni. Uz skolu taisnā ceļā devušies arī vietvaras pārstāvji, bet otrdien mācību iestādē noturēta Bērnu labklājības komisijas sēde.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzrunātie skolēnu vecāki un skolas darbinieki visi kā viens pauduši, ka par notikušo un vēlmi šādā veidā risināt savstarpējās attiecības ir šokā. Tiesa, bērnu vecāki arī atklājuši, ka šī nav pirmā reize, kad proģimnāzijā izcēlies kāds incidents pret iebrucēju jaunāko atvasi – puika ir romu tautības, tādēļ nereti tiek apcelts.

Policija gan vēl izmeklē notikuma apstākļus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm