Sji piespiež Lukašenko uzlikt sejas masku, turklāt – ar Ķīnas karogu. Kā tas izdevās?

Ķīnas līderis Sji Dzjiņpins vizītes laikā Uzbekistānā piespiedis Baltkrievijas diktatoru Aleksandru Lukašenko uzvilkt respiratoru ar Ķīnas karodziņu. Lukašenko, kurš ir bēdīgi slavens ar Covid-19 draudu noliegšanu, pats esot uzprasījis tieši šādu sejas masku.

16. septembrī 14:18

Sji pirmo reizi kopš Covid-19 pandēmijas sākuma apmeklēja ārzemes. Viņš ieradās Uzbekistānas pilsētā Samarkandā, lai piedalītos Šanhajas sadarbības organizācijas samitā. Vizītes laikā viņam bijušas arī vairākas divpusējas tikšanās ar citu valstu līderiem, tai skaitā ar Krievijas pārstāvi Vladimiru Putinu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomēr ceturtdien notikušajā valstu līderu kopīgajā fotosesijā un vakariņās Sji nepiedalījās. Uzbekistānas pārstāvji apstiprināja, ka Ķīnas līderis un visa tās delegācija nav apmeklējusi vakariņas Covid-19 ierobežojumu dēļ, vēsta ziņu aģentūra “Reuters”.

Savukārt pirms Sji tikšanās ar Lukašenko novērota kurioza situācija. Baltkrievijas diktatoram pirms tuvošanās Ķīnas prezidentam bijis jāuzliek respirators.

Pēc Lukašenko pārstāvju sacītā, viņam vajadzējis paņemt līdzi savu sejas masku, taču “pats paprasīja masku ar Ķīnas karogu”.

Baltkrievijas diktators ir bēdīgi slavens ar savu attieksmi pret Covid-19. Krīzes sākumā viņš ieteica cilvēkiem sargāt sevi no inficēšanās, “dzerot šņabi” un “ejot saunā”.

2020.gada martā, apmeklējot hokeja maču, Lukašenko paziņoja: “Labāk mirt stāvus nekā dzīvot uz ceļiem”. Viņš arī pavēstīja, ka uz ledus nav vīrusu: “Tas ir ledusskapis. Īstas antivīrusu zāles.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lukašenko atteicās valstī ieviest jebkādus ierobežojošus pasākumus saistībā ar Covid-19 pandēmiju. Tā vietā viņš ļaudis aicināja pulcēties.

Tomēr Baltkrievijas diktators iestājas par vakcināciju pret COVID-19, neatbalstot piespiedu metodes. Tiek ziņots, ka Lukašenko pats ir slimojis ar kovidu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm