Seismologi reģistrējuši spēcīgus zemūdens sprādzienus pirms noplūdēm no “Nord Stream”

Novērojumu stacijas Zviedrijā un Dānijā reģistrējušas spēcīgus zemūdens sprādzienus pirms tika atklātas noplūdes no “Nord Stream” gāzes vadiem Baltijas jūrā, vēsta Zviedrijas mediji.

27. septembrī 18:30

Nav šaubu, ka tie bija sprādzieni, raidorganizācijai SVT pavēstīja Zviedrijas Seismoloģiskā tīkla seismologs Bjerns Lunds.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rajonā pirmdien bijuši divi atsevišķi sprādzieni – viens naktī plkst. 2.03 un otrs vakarā plkst. 19.04.

Zviedrijas Seismoloģiskais tīkls reģistrēja divus “masīvus enerģijas uzplaiksnījumus” īsi pirms gāzes noplūdēm un to rajonā Dānijai piederošās Bornholmas salas piekrastē, aģentūrai AFP pastāstīja Upsalas universitātes seismologs Pēters Šmits.

“Pirmais notika plkst. 2.03 uz dienvidaustrumiem no Bornholmas ar 1,9 magnitūdām. Tad mēs arī redzējām vēl vienu pirmdienas vakarā plkst. 19.04 nedaudz tālāk uz ziemeļiem. Mūsu aprēķini liecina par 2,3 magnitūdām,” sacīja Šmits.

“Ar tik lieliem enerģijas uzplaiksnījumiem nav nekas cits kā sprādziens, kas to varētu izraisīt,” viņš piebilda.

Šmits paskaidroja, ka, tā kā enerģijas uzplaiksnījumi bija “ļoti pēkšņi”, nevis “lēns sabrukums”, notikumi, “ļoti iespējams, bija sava veida sprādzieni”.

Norvēģijas seismiskais tīkls (NORSAR) arī apstiprināja, ka pirmdien agri no rīta reģistrējis “mazāku sprādzienu”, “kam sekoja spēcīgāks sprādziens pirmdienas vakarā”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dānijas varasiestādes kopumā konstatējušas trīs noplūdes gāzesvados “Nord Stream” un “Nord Stream 2”, kas no Krievijas stiepjas līdz Vācijai.

Divas no noplūdēm atrodas “Nord Stream” gāzesvadā uz ziemeļaustrumiem no Bornholmas salas Baltijas jūrā, bet vēl viena konstatēta “Nord Stream 2” uz dienvidaustrumiem no šīs salas.

“Nord Stream” noplūdes atrodas Dānijas un Zviedrijas teritoriālajos ūdeņos, bet “Nord Stream 2” noplūde atrodas Dānijas teritoriālajos ūdeņos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm