“Šauj, kur pagadās, haotiski.” Ukrainas karavīri norāda uz krievu okupantu nespēju kaujaslaukā

TV3 filmēšanas grupa – Ieva Vārna un Sergejs Medvedevs – pašlaik atrodas Austrumukrainā. Pēdējās dienās saņemam ziņas, ka Donbasa frontē vairākos virzienos ir panākumi karalaukā. Informācija gan ir diezgan skopa. TV3 pabija ugunslīnijā pie Ukrainas Bruņoto spēku artilēristu brigādes.

Šo puišu uzdevums ir atbalstīt savus kājiniekus. Tikko saņemts uzdevums, bezpilota lidaparāts fiksējis ienaidnieka pozīcijas – jādodas uzdevumā.

Artilērists nostāda pašgājēju haubices stobru īstajā virzienā, gaida komandu, kad var atklāt uguni. “Mūsu uzdevums ir atbalstīt kājiniekus un novērst okupantu uzbrukumu. (TV3: Tikko paši redzējām, ka bija uzdevums.) Jā, vajadzēja pastrādāt, pacēlās mūsu “putniņš”, izšāvām vienu lādiņu – koriģējošo. Pēc tam mums atsūtīja koordinātas – tālāk, tuvāk, pa labi, pa kreisi… Un strādājam,” stāsta Ukrainas Bruņoto spēku karavīrs, artilērists Artjoms.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cenšoties noteikt ukraiņu pozīcijas, krievi šeit izmanto savus iznīcinātājdronus, izlūko ukraiņu pozīcijas un cenšas iznīcināt kā tehniku, tā cilvēkus.

“Paši dzirdējāt šāvienus gan no mūsu, gan viņu puses. Pārsvarā strādā ar droniem. Viņi paceļ savus kamikadzes dronus, mēs cenšamies viņus utilizēt, lido lanceti, viņiem tagad ir daudz dažādi parādījušies,” norāda artilērists.

Situācija šeit ir smaga, tomēr karavīros ir jūtams pozitīvs noskaņojums. Redzot Ukrainas panākumus šajā – smagākajā frontes posmā -, vairojas arī kaujas gars. Vienības komandieris Oleksandrs saka – īpaši pēdējās nedēļās jūtams, ka krieviem sāk trūkt munīcijas: “Šajā virzienā esam jau piecus mēnešus, bet vispār frontē esmu no 2022. gada 27. februāra, esmu pabijis visos virzienos. Bijām Peskos, Doneckas virziens, Vuhledāra un tagad šeit. (TV3: Kā Jūs redzat situāciju šajā frontes virzienā?) Ziniet, ir vieglāk, viņiem vairs nav tik daudz lādiņu, jūtam, ka tie iet uz beigām. Iepriekš mēs nevarējām pat ievilkt elpu, divi trīs šāvieni, un ir jāmaina pozīcijas – tagad, ziniet, viņi vairs šaut nemāk.”

Turklāt frontē panākumus gūt palīdz Rietumu piegādātie lādiņi, munīcija. Uzdevumus tagad var veikt vairāk, un tas arī nes panākumus cīņā par Ukrainas zemes atbrīvošanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šaujam ļoti daudz tagad, apmēram 100 lādiņu dienā. Pirmās dienas, kad atbraucām uz šo vietu, bija smagi, tagad – viņi ir atsisti atpakaļ, viņi nespēj vairs to turēt. Profesionālie karavīri acīmredzot ir beigušies. Šaut neprot, šauj kur pagadās, haotiski,” pauž komandieris.

Par pretuzbrukumu te visi izvairās runāt – paši nosmej, ka viņu virspavēlnieks, proti, prezidents un ģenerālštābs, ziņoja, ka plāni un pretuzbrukums mīl klusumu.

“Motivācijas mums netrūkst, bruņojuma mums ir vairāk. Motivācija ir, cilvēki ir, mēs esam gatavi. Esam gatavi visam!” apliecina Oleksandrs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm