tv3.lv

Sarkanais Krusts apmācīs 2000 brīvprātīgo cīņai pret Ebolas vīrusu

Lai pastiprinātu cīņu pret Ebolas vīrusa uzliesmojumu, Sarkanais Krusts apmācīs vēl papildu 2000 brīvprātīgo, ceturtdien paziņojis Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness starptautiskās federācijas (IFRC) Āfrikas nodaļas vadītājs.

2014. gada 11. septembrī 22:58

“Desmitiem jaunu gadījumu parādoties ik dienu, šis uzliesmojums neuzrāda nekādas atslābšanas pazīmes,” norādīja Āfrikas nodaļas vadītājs Alasans Sengore.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Cilvēki mirst. Ja mēs attiecamies nopietni pret Ebolas apturēšanu, mēs nevaram atļauties kavēties ar mūsu atbildes pastiprināšanu,” viņš piebilda.

Kopš uzliesmojuma sākuma IFRC apmācījusi aptuveni 3500 brīvprātīgo trīs vīrusa vissmagāk piemeklētajās valstīs – Gvinejā, Sjerraleonē un Libērijā – un plāno to skaitu palielināt līdz 5600.

“Kopienu iesaistīšanai caur mūsu apmācītajiem brīvprātīgajiem būs tūlītējs un liels rezultāts,” ir pārliecināts Sengore, norādot, ka šādā veidā informācija par profilakses pasākumiem izplatīs tālāk paši vietējo kopienu locekļi.

IFRC arī vērsās pie starptautiskās sabiedrības ar lūgumu saziedot 25 miljonus eiro organizācijas darbam Gvinejā, Sjerraleonē un Libērijā.

Federācija norādīja, ka šī nauda ļautu tai aptvert 21,9 miljonus cilvēku, kas ir divreiz vairāk, nekā sākotnēji plānots.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rietumāfrikā – Gvinejā, Libērijā, Sjerraleonē un Nigērijā – no Ebolas vīrusa miruši jau gandrīz 2300 cilvēku, liecina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) otrdien publiskotie dati.

Ebolas vīruss skāris arī Kongo Demokrātisko Republiku, kur no šīs slimības miruši 35 cilvēki, taču tas atzīts par atsevišķu, ar pārējām valstīm nesaistītu Ebolas epidēmijas uzliesmojumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm