tv3.lv

Saistībā ar Haiti prezidenta slepkavību aiztur tās bijušo senatoru

Jamaikas varasiestādes paziņojušas, ka aizturēts bijušais Haiti senators Žans Žoels Žozefs, kuru tur aizdomās par saistību ar Haiti prezidenta Žovenela Moiza slepkavību pērn jūlijā.

16. janvārī 14:40

Jamaikas varasiestādes paziņoja, ka saistībā ar imigrācijas noteikumu pārkāpumu aizturēts Haiti pilsonis Žozefs un trīs viņa ģimenes locekļi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Paziņojumā piebilsts, ka saziņā ar Haiti varasiestādēm noskaidrots, ka Žozefs izsludināts meklēšanā par saistību ar valsts prezidenta slepkavību, kas notika pērn 7.jūlijā.

Orderi Žozefa aizturēšanai izdeva uzreiz pēc Haiti prezidenta slepkavības, vietējām varasiestādēm viņu raksturojot kā “bruņotu un bīstamu”. Žozefs bija opozīcijas senators un ass prezidenta Moiza kritiķis.

Sabiedrībā nepopulāro Moizu, kurš amatā bija kopš 2017.gada, viņa mājās nošāva bruņoti iebrucēji. Moiza sieva uzbrukumā tika smagi ievainota. Uzbrukumā prezidenta rezidencei piedalījās vairāk nekā 20 cilvēku.

Saistībā ar Moiza slepkavības izmeklēšanu līdz šim tikuši aizturēti vairāk nekā 40 cilvēki, tai skaitā 18 Kolumbijas pilsoņi un divi haitiešu izcelsmes ASV pilsoņi, tomēr pagaidām nav skaidrības par atentāta apstākļiem, jo īpaši par slepkavības pasūtītāju.

Haiti premjerministrs Ariels Anrī, kurš pēc prezidenta nogalināšanas pārņēmis varu valstī, šomēnes paziņoja, ka arī pret viņu valsts svētku, kas tiek atzīmēti 1.janvārī, laikā vērsts atentāta mēģinājums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šomēnes ASV Tieslietu ministrija paziņoja, ka par “dalību Haiti prezidenta nolaupīšanas vai nogalināšanas plānā” apsūdzēts atvaļināts Kolumbijas armijas karavīrs 43 gadus vecais Mario Palasioss.

ASV prokuratūra paziņoja, ka sākotnēji tika plānota Moiza nolaupīšana, bet “rezultātā tika izplānota viņa nogalināšana”.

Ceturtdien ASV Kongress uzdeva Valsts Departamentam sešu mēnešu laikā sagatavot detalizētu ziņojumu par Moiza slepkavību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm