Robežsardzes priekšnieks: Kopš jūlija vidus nelegālo migrantu plūsma no Baltkrievijas apzināti tiek virzīta uz Lietuvu

Kopš jūlija vidus nelegālo migrantu plūsma no Baltkrievijas apzināti tiek virzīta uz Lietuvas robežas pusi, paziņojis Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta (VSAT) priekšnieks ģenerālis Rustams Ļubajevs.

2022. gada 4. augustā 13:29

Viņš piebilda, ka, reaģējot uz to, Lietuva pastiprina savus spēkus pie šīs robežas.

“Mēs redzam, ka kopš apmēram jūlija vidus nelikumīgo migrantu plūsmas apzināti tiek virzītas uz Lietuvu,” Ļubajevs sacījis portālam “15.min.lt”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tas daļēji tiek saistīts ar “Lietuvas un Eiropas Savienības politiskiem lēmumiem”, viņš paskaidroja.

“Tagad izskatās, ka Lietuva atkal ir izraudzīta par tāda hibrīduzbrukuma mērķi,” piebilda VSAT priekšnieks.

Ļubajevs norādīja, ka tagad uzbrukuma mērogs ir mazāks nekā pērn, tomēr salīdzinājumā ar iepriekšējiem mēnešiem šogad nelegālo migrantu plūsma ir būtiski palielinājusies.

Viņš sacīja, ka “situācija uz Polijas robežas ar Baltkrieviju ir stabilāka. Robežpārkāpumu un personu, kurām liegta ierašanās, skaits ir daudz mazāks”.

VSAT dati liecina, ka Lietuvas robežsargi jūlijā piespieduši doties atpakaļ uz Baltkrieviju 1018 migrantus, kuri nelikumīgi mēģinājuši iekļūt Lietuvā, jūnijā tādu bijis 430 un maijā – 370. Šie skaitļi ietver arī vienas personas vairākkārtējus mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Lietuvas robežu.

Ļubajevs informēja, ka tiek pastiprināta Lietuvas robežas ar Baltkrieviju drošība. Līdzās lielākiem robežsardzes spēkiem notiekot sarunas arī par partneru, piemēram, bruņoto spēku un policijas piesaistīšanu.

Kā informēja VSAT priekšnieks, Lietuvas robežsargi novērojuši, ka nelegālajiem migrantiem nokļūt līdz Lietuvas robežai nereti palīdz Baltkrievijas amatpersonas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Baltkrievijas robežsargi “organizē nelegālo migrantu kustību pār robežu, palīdz šiem cilvēkiem, bojā mūsu fizisko norobežojumu, ļauj migrantiem iekļūt Lietuvas teritorijā”, uzskaitīja Ļubajevs.

No pagājušā gada 3.augusta, kad saskaņā ar iekšlietu ministres Agnes Bilotaites rīkojumu robežsargi sāka likt migrantiem doties atpakaļ, neatļautās vietās šķērsot robežu liegts kopumā vairāk nekā 11 600 reižu. No pagājušā gada sākuma līdz šim rīkojumam Lietuvā tika aizturēti vairāk nekā 4200 nelegālie migranti.

Lietuvas amatpersonas norāda, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai, jo Lietuva atbalsta Baltkrievijas demokrātisko opozīciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm