tv3.lv

Rinkēvičs: Krievijai jāuzņemas pilna atbildība un izmaksas saistībā ar Ukrainas atjaunošanu

Krievijai ir jāuzņemas pilna atbildība un izmaksas, kas saistītas ar Ukrainas atjaunošanu – vajag vienotu Eiropas Savienības regulējumu dalībvalstīs iesaldēto Krievijas līdzekļu izmantošanai Ukrainas atjaunošanai nākotnē, paudis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

16. maijā 18:30

2022. gada 16. maijā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Briselē, kuras laikā ES ārlietu ministri apsprieda ES atbalstu Ukrainai, ES sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju un Rietumbalkānu jautājumu. Pirms ES Ārlietu padomes notika ES un Kanādas apvienotā ministru komitejas sanāksme, kurā puses pārrunāja globālos izaicinājumus pasaulē, tai skaitā ārpolitikas un drošības prioritātes, kā arī ES un NATO sadarbību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sanāksmē Rinkēvičs pauda Latvijas atbalstu ES kandidātvalsts statusa piešķiršanai Ukrainai.

Edgars Rinkēcičs
ārlietu ministrs

“Ir jāturpina koordinēts starptautiskais politiskais un diplomātiskais spiediens pret Krieviju un Baltkrieviju, kā arī maksimāli jāpaaugstina Krievijas maksa par neattaisnojamā kara turpināšanu. Ir arī jāturpina sniegt koordinēts visa veida atbalsts Ukrainas tūlītējām vajadzībām. Krievija jāsauc pie atbildības starptautiskajās tiesās, kā arī jāizmanto citi juridiskie mehānismi kara noziegumu un noziegumu pret mieru un cilvēci izmeklēšanai.””

Papildus tam, ministra ieskatā, ir maksimāli jāstiprina ierobežojošie pasākumi finanšu un enerģētikas, kā arī citos sektoros, jāpaplašina sankcijas pret fiziskām un juridiskām personām, tai skaitā atbildīgajiem par propagandu un dezinformāciju Krievijā.

Viņš arī uzskata, ka Krievijai jāuzņemas pilna atbildība un izmaksas, kas saistītas ar Ukrainas atjaunošanu. Nepieciešams vienots Eiropas Savienības regulējums dalībvalstīs iesaldēto Krievijas līdzekļu izmantošanai Ukrainas atjaunošanai nākotnē. Tādējādi sankciju darbība turpināma līdz laikam, kad Krievijas militārie spēki būs atvilkti no Ukrainas teritorijas un panākta vienošanās par Krievijas saistībām Ukrainas atjaunošanai, uzsvēris Rinkēvičs.

Runājot par Rietumbalkāniem, Latvijas ārlietu ministrs pauda nostāju, ka no paplašināšanās valstīm tiek sagaidīta ES vērtībām un mērķiem atbilstoša rīcība un jo īpaši skaidrs atbalsts ES nostājai par Krievijas karu Ukrainā.

“No Serbijas kā Eiropas Savienības kandidātvalsts mēs sagaidām pilnu Eiropas Savienības lēmumu, ieskaitot sankciju pret Krieviju un Baltkrieviju ieviešanu, pretējā gadījumā nevaram atbalstīt turpmāku iestāšanās procesu,” sacīja Rinkēvičs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus ministrs vērsa uzmanību uz nepieciešamību stiprināt Rietumbalkānu reģiona noturību pret hibrīddraudiem un dezinformāciju. Ministrs pauda Latvijas atbalstu pēc iespējas ātrākai pievienošanās sarunu sākšanai ar Albāniju un Ziemeļmaķedoniju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm