tv3.lv

Rīgas ostā ierodas ievērojams skaits Dānijas militārās tehnikas vienību

Trešdien, 27. aprīlī, Rīgā no Dānijas ostas Koges ieradušies divi transportlīdzekļu pārvadāšanas kuģi, kas Latvijā nogādāja gandrīz 300 Dānijas Karalisko bruņoto spēku 1.brigādes militārās un atbalsta tehnikas vienības, tajā skaitā kājnieku kaujas mašīnas “Piranha V” un kāpurķēžu kājnieku kaujas mašīnas “CV 90”.

27. aprīlī 16:22

Kāpēc militārās tehnikas ierodas Rīgā?

Dānijas kontingenta izvietošana Latvijā un dāņu karavīru dalība kopīgās militārās mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un citu sabiedroto valstu vienībām nodrošinās gan NATO dalībvalstu savietojamības turpmāku pilnveidošanu, gan arī augstāku gatavību reaģēšanai uz pašlaik aktuāliem drošības izaicinājumiem stratēģiskā, operacionālā un taktiskā līmenī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cik ilgi kuģi Rīgā būs?

Kuģu izkraušana Rīgas ostā turpināsies divas dienas – 27. un 28. aprīlī. Dānijas militārajai un atbalsta tehnikai nonākot krastā, to pakāpeniski formatēs nelielās kolonnās un tā nekavējoties dosies uz Ādažu bāzi pa iepriekš plānotiem maršrutiem.

Kur tos varēs redzēt?

Dānijas militārā transporta kolonnu kustība apdzīvotās vietās, tajā skaitā Rīgā, kā arī pa valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem tiks organizēta veidā, kas pēc iespējas mazāk ietekmē ikdienas satiksmi. Militāro kolonnu pavadīšanu pa Latvijas autoceļiem nodrošina Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs.

27. un 28. aprīlī vairākās Pierīgas apdzīvotās vietās, arī Rīgas pilsētas ielu krustojumos tiks izvietoti Latvijas vai Dānijas karavīri formastērpos, kuri norādīs braukšanas virzienu militārajām kolonnām, taču nekādā veidā neierobežos autotransporta satiksmi.

Kā rīkoties Latvijas iedzīvotājiem, ieraugot militārās tehnikas vienības?

Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret īslaicīgām neērtībām sakarā ar Latvijā ienākošo sabiedroto spēku pārvietošanos pa koplietošanas ceļiem.

Jau ziņots, vakar, 26. aprīlī , Latvijā ieradās pirmie Dānijas Karalisko bruņoto spēku 1. brigādes karavīri. Veicinot atturēšanu un stiprinot NATO kolektīvo aizsardzību alianses austrumu flangā, Latvijā tiks izvietota Dānijas Karalisko bruņoto spēku bataljona līmeņa vienība – aptuveni 750 karavīri un atbilstošs apbruņojums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dānijas bataljons tiks izvietots Ādažu bāzē, integrējoties Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes sastāvā līdzīgi kā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa (eFP).

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm