tv3.lv

Rasmusens: samits Velsā ir viens no svarīgākajiem NATO pastāvēšanas vēsturē

Ceturtdien, 4.augustā, Velsā sākās NATO līderu samits, ko Ziemeļatlantijas alianses ģenerālsekretārs nosaucis par ”vienu no pašiem svarīgākajiem NATO pastāvēšanas vēsturē” .

2014. gada 4. septembrī 19:33

Samitā tiks pārrunāti jautājumi par Islāmistu ekstrēmistu radītajiem draudiem tuvo Austrumu reģionam un NATO spēku izvešanu no Afganistānas, taču dominējošā tēma būs situācija Ukrainā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

NATO valstu līderi jau tikušies ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko, bet alianses šefs Anderss Fogs Rasmusens atklāti vainojis Krieviju ofensīvā pret Ukrainu, skeptiski vērtējot prezidenta Vladimira Putina priekšlikumus miera plānam.

Rasmusena vārdi izskanēja pēc tam, kad avoti NATO informēja par to, ka Ukrainā atrodas vairāki tūkstoši Krievijas tanku un simtiem bruņutehnikas vienību, tai skaitā tanku.

”Visi mēģinājumi atrast mierīgu risinājumu Ukrainas krīzei tiks uzklausīti. Tomēr, neraugoties uz to, man jāatzīst, ka jāņem vērā arī tas kas patiesībā notiek – un te par nožēlu mēs esam liecinieki Krievijas saistībai ar situācijas destabilizāciju Ukrainas austrumdaļā,’’ atzinis Rasmusens.

Rasmusena paziņojums simboliski noteicis toni, kāds valdīs divu dienu ilgā samita laikā. Rietumvalstu attiecības ar Krieviju šobrīd atdzisušas līdz Aukstā Kara līmenim un jau rīt Eiropas Savienība gatavojas paziņot par jaunām, vēl bargākām sankcijām par Krieviju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm