Raķešu trāpījumu dēļ elektroenerģijas padeves pārtraukumi arī Moldovā

Ukrainas kaimiņvalsts Moldova arī paziņojusi par “masveida” elektroenerģijas padeves pārtraukumiem, lai gan tieši tā nav cietusi.

23. novembrī 15:49

Krievijas raķešu triecieni Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai izraisījuši elektroenerģijas padeves pārtraukumus pusē Moldovas, trešdien paziņoja valsts vicepremjers.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pēc Krievijas šodienas uzbrukuma Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai Moldovā iestājusies milzīga tumsa,” “Twitter” paziņoja Andrejs Spuni, kurš pilda arī valsts infrastruktūras ministra amatu.

Pārvades sistēmas operators “Moldelectrica” strādā pie tā, lai vairāk nekā 50% no valsts no jauna pieslēgtu elektroenerģijas padevei.

Par elektroenerģijas padeves traucējumiem ziņots arī separātiskajā Krievijas atbalstītajā Piedņestras reģionā, teikts vietējās Iekšlietu ministrijas paziņojumā.

Spuni sacīja, ka pēc Krievijas raķešu triecieniem arī 15. novembrī Moldova cieta elektroenerģijas padeves pārrāvumiem.

Arī Ukraiņu žurnālists Iļja Ponomarenko “Twitter” dalījās ar informāciju, ka Krievijas raķešu trāpījumu dēļ Moldovā nav elektrības un tekoša ūdens.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Moldova ir viena no Eiropas nabadzīgākajām valstīm, un tajā uz vienu iedzīvotāju ir visvairāk uzņemto ukraiņu bēgļu. Tai ir kopīga robeža ar Ukrainu, un tā ir savienota ar tās elektrotīklu.

Gan Moldovas policija, gan Moldovas uzņēmums “Premier Energy”, kas piegādā elektrību valsts dienvidos un centrā, aicināja cilvēkus saglabāt mieru un veikt piesardzības pasākumus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm