tv3.lv

PVO prognozē, ka vairāk nekā 50% eiropiešu saslims ar omikrona paveidu

Vairāk nekā puse cilvēku Eiropā tuvāko divu mēnešu laikā, visticamāk, saslims ar koronavīrusa omikrona variantu, ja vīruss turpinās izplatīties esošajā tempā, otrdien paziņojusi Pasaules Veselības organizācija (PVO).

11. janvārī 17:47

PVO reģionālais direktors Hanss Klūge preses konferencē brīdināja, ka omikrona variants nozīmē “jaunu paisuma vilni no rietumiem uz austrumiem, kas veļas pāri” Eiropas reģionam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šajā tempā Veselības metrikas un novērtēšanas institūts (IHME) prognozē, ka tuvāko sešu līdz astoņu nedēļu laikā vairāk nekā 50% reģiona iedzīvotāju būs inficēti ar omikrona paveidu,” žurnālistiem sacīja Kluge.

PVO Eiropas reģionā ir 53 valstis un teritorijas, tostarp vairākas Vidusāzijas valstis, un Kluge norādīja, ka 50 no šīm valstīm apstiprināti omikrona gadījumi.

Saskaņā ar PVO datiem 26 no šīm valstīm katru nedēļu ar Covid-19 saslimst vairāk nekā 1% iedzīvotāju, un reģionā šā gada pirmajā nedēļā reģistrēti vairāk nekā septiņi miljoni jaunu Covid-19 gadījumu.

Kluge norādīja, ka omikrona paveids izrādījies daudz lipīgāks un ar to var saslimt arī cilvēki, kas vakcinējušies pret Covid-19 vai to pārslimojuši. Taču viņš uzsvēra, ka apstiprinātās Covid-19 vakcīnas turpina nodrošināt labu aizsardzību pret smagu saslimšanu un nāvi, tostarp no omikrona paveida.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm