tv3.lv

Putins Ukrainas valdības spēkus pielīdzina fašistu okupantiem

ASV vaino Krieviju klajā Ukrainas suverenitātes pārkāpšanā, norādot, ka par tās atbalstu separātistiem liecina NATO publiskotie satelītuzņēmumi. Tomēr Krievija noliedz jebkādu pierādījumu eksistenci, savukārt prezidents Vladimirs Putins krīzē vainojis Ukrainas valdības spēkus, pielīdzinot tos fašistu okupantiem.

2014. gada 29. augustā 20:17

Jaunākie notikumi Ukrainas austrumos kalpojuši par iemeslu lai ASV un tās sabiedrotie domātu par jaunām sankcijām pret Krieviju – tā paziņojis ASV prezidents Baraks Obama. Baltā nama saimnieks gan nenosauca to par Krievijas iebrukumu, bet uzsvēra, ka Maskavas atbildība par šo konfliktu nav apšaubāma. Obamas paziņojums izskanēja pēc tam kad NATO laida klajā satelītuzņēmumus, kuros redzama Krievijas spēku pārvietošanās Ukrainas teritorijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

‘’Es tikko runāju ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli par situāciju Ukrainā. Mēs vienojāmies, ka Krievija ir atbildīga par vardarbību Austrumukrainā, ja kādam par to vēl bija šaubas. Šo vardarbību iedrošina Krievija. Separātistus apmāca Krievija. Viņus apbruņo Krievija. Krievija ir apzināti un atkārtoti pārkāpusi Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti. Jauni attēli kas liecina par Krievijas spēku atrašanos Ukrainā padara to redzamu visai pasaulei,’’ atzinis Baraks Obama.

Tomēr Krievija noliedz karavīru un bruņojuma piegādāšanu separātistiem Ukrainā, norādot, ka nevienam joprojām nav nekādu pierādījumu par to.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs norāda, ka šī nav pirmā reize, kad tiek izvirzītas apsūdzības, taču nevienu reizi nav parādīti nekādi fakti. ‘’Ir ziņas, ka esot fotogrāfijas no kosmosa, kas rāda Krievijas spēku kustību. Taču izrādījās ka tās ir kaut kādas datorspēles un attēli ir ņemti no turienes,’’ norāda Lavrovs.

Savukārt Krievijas prezidents Vladimirs Putins šodien, 29.augustā, krīzē vainoja Ukrainas valdību, uzsverot, ka aplenkums ap divām separātistu kontrolētajām pilsētām Doņecku un Luhansku atgādina nacistiskās Vācijas īstenoto Ļeņingradas blokādi Otrā pasaules kara laikā.

‘’Gan mazas apdzīvotās vietas, gan lielas pilsētas aplenc Ukrainas armija, kas dod tiešu triecienu pa dzīvojamajiem kvartāliem nolūkā iznīcināt infrastruktūru, lai apspiestu to cilvēku garu, kas cīnās pret viņiem. Lai gan tas ir ļoti bēdīgi, tas man atgādina Otrā pasaules kara notikumus, kad nacistu okupanti, fašistiskās Vācijas karavīri, aplenca mūsu pilsētas, piemēram Ļeņingradu,’’ paziņojis Putins.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

ANO dati liecina, ka kopš aprīļa, kad Krievija anektēja Krimu, mudinot separātistus sagrābt plašas teritorijas Luhanskas un Doņeckas reģionos, Ukrainā gājuši bojā gandrīz 2600 cilvēki.

Šobrīd sīvas kaujas notiek pie Azovas jūras ostas pilsētas Mariupoles, ko separātisti cenšas sagrābt, lai izveidotu sauszemes savienojumu starp Krieviju un Krimu. Notiekošais modinājis Ukrainas valdību atjaunot jautājumu par dalību NATO.
Premjers Arsēnijs Jaceņuks šodien informēja, ka valdība iesniegusi parlamentam likumprojektu, kas paredz atcelt Ukrainas nepievienojušās valsts statusu, kas savukārt pavērtu tai ceļu uz dalību Ziemeļatlantijas aliansē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm