tv3.lv

Putins tradicionālajā TV tiešraidē atbild uz iedzīvotāju jautājumiem

Farss, kas Krievijā kļuvis par tradīciju. Apmēram tā varētu nosaukt prezidenta Vladimira Putina uzstāšanos ”Tiešajā līnijā” – pārraidē, ko viņš pats aizsāka pirms nu jau 15 gadiem.

2016. gada 14. aprīlī 22:42

Tajā prezidents atbild uz it kā tautas, taču, kā britu raidorganizācijai BBC atklājuši organizatoriem tuvu stāvoši avoti, – uz iepriekš jau sagatavotiem un Kremļa apstiprinātiem jautājumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiešā līnija” Krievijā kļuvusi par ko līdzīgu Jaunā gada svinībām – tradīciju, kas saistās ar valsts vadītāja parādīšanos televīzijā. Taču, atšķirībā no svētku uzrunas, pārraide ilgst vairākas stundas, un tajā cilvēkiem ir iespēja pajautāt prezidentam pilnīgi jebko – no pavisam sadzīviskiem līdz politiski nozīmīgiem jautājumiem. Maskavas ielās sastaptie vēl no rīta izmēģināja, ko vēlētos pajautāt Putinam.

Pārraidei sākoties, studijā, kā allaž, atradās rūpīgi atlasīta ekspertu un žurnālistu grupa, bet pie klausulēm – jau iepriekš saskaņoti jautājumu uzdevēji. Atsaucoties uz drošiem avotiem, britu raidorganizācija BBC ziņo, ka dalībnieki tikuši vairākkārt testēti, pārbaudītas viņu jautājumu uzdošanas spējas, kā arī instruēts, ka rokas pacelšana signalizē par problēmu, nevis vēlmi uzdot jautājumu.

Putina sniegtajām atbildēm pat vairāk nekā pašā Krievijā sekoja līdzi ārvalstīs, cenšoties no tām izsecināt Maskavas politisko kursu. Tā, piemēram, Putins raksturoja attiecības ar kaimiņvalstīm, tostarp Turciju, ar ko konflikts sākās pēc tam, kad turki notrieca krievu iznīcinātāju.

Putina teiktajam līdzi sekoja Austrumeiropas politikas pētījumu centra eksperts Andis Kudors, kurš šos vārdus atceras dzirdējis jau iepriekš, vienīgi toreiz – par Gruziju. Kudors arī ironizē par metodēm, ar kādām Krievijā tiek celts Putina reitings.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm