tv3.lv

Putins tiekas ar Keriju Sīrijas jautājumā. Abi apmainās ar indīgām piezīmēm

ASV un Krievija vienojušās par trauslā Sīrijas pamiera stiprināšanu, kā arī vismaz vārdos abas lielvalstis apliecinājušas vēlmi uzlabot savstarpējās attiecības. Par kādiem īpašiem panākumiem pēc ASV Valsts sekretāra vizītes Maskavā gan nav pamata runāt. Par saspringumu joprojām liecina indīgas piezīmes, ar ko lielvaru līderi tikšanās laikā apmainījās preses klātbūtnē.

2016. gada 26. martā 9:25

Šī bija jau trešā reize, kad ASV Valsts sekretārs ierodas Maskavā, kopš Savienotu Valstu un Krievijas attiecību pasliktināšanās pēc Krimas aneksijas 2014. gadā. Centieni veicināt dialogu un cīņu par ietekmes sfērām izcīnīt pie galda, nevis svešu valstu teritorijās, līdz šim gan nesuši viduvējus rezultātus, un par visai saspringtajām Amerikas un Krievijas attiecībām nepārprotami liecināja piezīmes, ko Vladimirs Putins, medijiem dzirdot, veltīja savam viesim.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vladimirs Putins, Krievijas prezidents:
Šodien, kad redzēju Jūs izkāpjam no lidmašīnas un nesam savu bagāžu, es satraucos. No vienas puses, tas ir ļoti demokrātiski. Bet Savienotajās valstīs laikam neiet diez ko labi, ja nav neviena, kas Valsts sekretāram palīdz nest viņa somas.

Tad es padomāju – varbūt tai somā ir kas vērtīgs, ko nevienam neuzticat! Varbūt nauda, lai labāk vienotos par svarīgajiem jautājumiem?

Uz neparasto komentāru Kerijs atbildēja, mulsi smaidot, un solot kādā privātākā brīdī Putinam parādīt, kas ir viņa čemodānā.

Baltā nama un Kremļa starpā valda sasalums, ko kerija vizītei vajadzēja mazināt, un brīdis īsi pēc jauniem teroraktiem Briselē tam bija īsti piemērots.

Foto

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm