Putins paplašina “geju propagandas” aizliegumu, apdraudot LGBTQ organizāciju pastāvēšanu

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien, 5. decembrī, parakstījis likumu par stingru aizliegumu geju attiecību pozitīvi attēlošanai grāmatās, filmās, plašsaziņas līdzekļos un internetā neatkarīgi no vecuma.

2022. gada 5. decembrī 23:03

“Netradicionālu seksuālo attiecību propagandas” aizliegums paplašina Krievijas 2013. gada likumu, kas aizliedza popularizēt homoseksualitāti bērnu vidū. Jaunie tiesību akti tagad plašsaziņas līdzekļos un reklāmā aizliedz pozitīvā gaismā attēlot netradicionāli orientētu cilvēku seksuālajās attiecības arī pieaugušajiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Putina sabiedrotais un Valsts domes parlamenta apakšpalātas spīkers Vjačeslavs Volodins aizstāvēja izmaiņas, lai “cīnītos pret “grēku” un “sodomiju”.”

Apvienoto Nāciju Organizācijas Augstais cilvēktiesību komisārs Volkers Turks mudināja Krieviju atcelt jebkādu lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu diskrimināciju, brīdinot, ka pēdējais solis “vēl vairāk pārkāpj starptautiskās cilvēktiesību normas un standartus”.

Jaunā pasākumu pakete paredz līdz 400 000 rubļu (6093 eiro) lielu naudas sodu personām, kas pārkāpj aizliegumu, un piecus miljonus rubļu (76 163 eiro) lielu naudas sodu organizācijām.

Informācija, ko uzskata par bērnus dzimumu mainīt mudinošu, arī tiktu aizliegta un par to tiktu piemērots naudas sods.

Kremlis kopš iebrukuma Ukrainā ir pastiprinājis savu publisko apņemšanos cīnīties par tā dēvētajām “tradicionālajām vērtībām”, tādējādi paužot pretstatu Rietumu attieksmei, kas Krievijai esot sveša.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lielākais drauds Krievijas LGBTQ kopienai ir tas, ka aizliegumus vērsīs pret organizācijām, kas aizstāv LGBTQ tiesības, un tās galu galā tiks slēgtas, paudis viens no Krievijas LGBT tīkla dibinātājiem sacīja Igors Kočetkovs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm