Putins pamanījis "daļējās" mobilizācijas brāķi: reģionos sākusies iesaukto brīvlaišana

Putina atzīšanās paša izsludinātās mobilizācijas kļūdās atklāj uzsāktās rezervistu iesaukšanas problēmu mērogu un dziļumu, vērtē Lielbritānijas militārās izlūkošanas speciālisti. Pēc kļūdu atzīšanas Kremlī Krievijas reģionos sākusies plaša nelikumīgi mobilizēto brīvlaišana.

Komentējot Krievijas diktatora 29. septembra izteikumus par mobilizācijas laikā pieļautajām kļūdām, kuras jālabo, Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas militārajā izlūkdienestā pauž pārsteigumu par Putina “neparasti ātro” problēmu atzīšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Analītiķu vērtējumā, tas parāda, cik neorganizēta bija mobilizācija pirmajā nedēļā (pēc 21. septembra). Krievijas amatpersonām, iespējams, neesot zināms precīzs mobilizācijas kampaņas mērogs un juridiskais pamatojums, tāpēc viņi rekrutējuši personālu, kas neatbilst Putina un Krievijas Aizsardzības ministrijas noteiktajiem kritērijiem.

Putins mudina labot kļūdas

Tagad, kad iesauktie rezervisti turpina pulcēties pagaidu telšu apmetnēs, varasiestādes cenšas nodrošināt iesaucamo apmācību un atrast virsniekus jaunu vienību vadīšanai.

Putins 29. septembrī sacīja, ka “ir jālabo visas kļūdas”, kas pieļautas mobilizācijas laikā, un “nepieļaut tās turpmāk”. Kā piemēru viņš minēja karā iesauktos daudzbērnu tēvus, cilvēkus ar hroniskām slimībām un tos, kuri jau ir vecāki par militāro vecumu. Viņi visi nokļuva iesaukšanas dienestā, neskatoties uz Putina apliecinājumiem, ka mobilizācija skars tikai cilvēkus ar kaujas pieredzi vai militāro kvalifikāciju.

Krievijas reģionos ķeras pie kļūdu labošanas

Pirmdien, piemēram, Habarovskas apgabala gubernators paziņojis, ka no amata atlaists vietējais kara komisārs. Tas noticis pēc tam, kad puse no iesauktajiem rezervistiem tika atlaista mājās, jo neatbilda mobilizācijas kritērijiem.

Arī Sahas republikas vadītājs pirmdien pavēstīja, ka mājās tiks atlaisti 300 nelikumīgi rekrutēto vīriešu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm