tv3.lv

Putins: Krievijā reģistrēta pasaulē pirmā vakcīna pret Covid‑19

Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien paziņoja, ka Krievijā reģistrēta pasaulē pirmā vakcīna pret jauno koronavīrusu.

2020. gada 11. augustā 14:57

“Zinu, ka tā strādā diezgan efektīvi, veido noturīgu imunitāti, atgādinu, – izgājusi visas nepieciešamās pārbaudes,” apspriedē ar valdības locekļiem paziņoja Putins.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš arī pavēstīja, ka ar Krievijas vakcīnu sapotējusies viena no viņa meitām.

Pēc Putina teiktā, pēc pirmās injicēšanas meitai temperatūra pakāpusies līdz 38 grādiem, nākamajā dienā bijusi nedaudz virs 37 grādiem. “Un viss. Pēc otrās injekcijas, otrās potes temperatūra nedaudz paaugstinājās, bet pēc tam pavisam nokrita, jūtas labi,” sacīja Putins.

Pēc viņa teiktā, daudziem cilvēkiem, kas potējušies pret koronavīrusu, nav nekādu ārēju pazīmju, tostarp temperatūras, “viss notiek tā, it kā neko nebūtu arī darījuši”.

Jaunā vakcīna nosaukta par “Sputņik V”, godinot PSRS satelītu, pavēstīja vakcīnas projektu finansējušā Krievijas Tiešo investīciju fonda vadītājs Kirils Dmitrijevs.

Pēc viņa teiktā, trešdien sāksies vakcīnas izmēģinājumu trešā fāze, rūpnieciska ražošana ir gaidāma no septembra un 20 valstis ir pasūtījušas vairāk nekā miljardu devu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm