tv3.lv

Putins atklāj dzelzceļa tiltu, kas savieno Krieviju ar Krimas pussalu

2019. gada 23. decembrī 19:22

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien ar vērienu atklāja dzelzceļa tiltu, kas savieno Krieviju un Ukrainai piederošo Krimas pussalu, kas pirms pieciem gadiem tika okupēta. Putins cer, ka tas uzlabos stagnējošo valsts ekonomiku.

Kremļa saimnieks uz tilta atklāšanu Krimā sev ierastajā dižmanīgajā manierē ieradās ar pasažieru vilcienu, stāvēdams mašīnista kabīnē. 19 kilometrus garais tilts nu savieno Krieviju un Ukrainai piederošo Krievijas okupēto Krimas pussalu. Tilta celtniecība izmaksājusi vairāk nekā trīs miljardus eiro.

Tilts uzbūvēts, lai stiprinātu saikni ar okupēto pussalu, palielinot kravu pārvadājumus un tūrismu plūsmu. Nākamgad paredzēts pār tiltu pārvietot 13 miljonus tonnu kravu un 14 miljonus pasažieru.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un karu Austrumukrainā, Eiropas Savienība, ASV un citas Rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm. Savukārt Ukraina bloķējusi jebkādas piegādes Krimai.

Jaunajam dzelzceļa tiltam paralēls tilts automašīnām Kerčas šaurumā atklāts jau pērn maijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm