Publicēti foto atklāj, ka Tramps slepenus ASV dokumentus glabājis pat vannasistabā

Slepeno dokumentu lietā, kurā izvirzītas apsūdzības pret bijušo ASV prezidentu Donaldu Trampu, publicēti seši attēli, kas atklāj, kādos apstākļos Tramps Mar-a-Lago rezidencē, iespējams, glabājis slepenus dokumentus par ASV kodolprogrammām un aizsardzības programmām, vēsta raidorganizācija “BBC”.

10. jūnijā 11:44

Attēlos redzamas kartona kastes ar dokumentiem, kas sakrautas telpās visā viņa Mar-a-Lago īpašumā. Bijušais prezidents kastes ar klasificētiem dokumentiem esot ievietojis dušā, vannas istabā, deju zālē un guļamistabā, ziņo “BBC”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiek vēstīts, ka dokumentu kastes deju zālē atradušās laika posmā no 2021.gada janvāra līdz martam, pēc tam tās pārvietotas uz Mar-a-Lago biznesa centru.

Pēc apsūdzībā publicētajiem materiāliem, tiek lēsts, ka slepenie dokumenti, iespējams, glabāti arī vannasistabā starp tualeti un dušu. Apsūdzības materiāli liecina, ka kastes vannasistabā novietotas 2021.gada aprīlī, savukārt pēc tam bijušais prezidents licis iztīrīt rezidences noliktavas telpu, un kastes pēcāk pārvietotas turp.

Tiek pieļauts, ka noliktavas telpā atradušās vismaz 80 kastes ar slepeniem dokumentiem. Publicētajos attēlos redzams, ka vienubrīd noliktavas telpā dokumenti izkrituši arī uz grīdas.

Iepriekš jau vēstīts, ka ASV bijušajam prezidentam Donaldam Trampam slepeno dokumentu lietā izvirzītas 37 apsūdzības, teikts piektdien atklātībā nodotajā apsūdzību izklāstā, federālajiem prokuroriem Trampu apsūdzot, ka viņš nelikumīgi glabājis slepenus dokumentus par ASV kodolprogrammām un aizsardzības programmām.

Kā norādīja Tieslietu ministrija, kad Tramps 2021.gadā pametis Balto namu, viņš sev līdzi paņēmis augstākā mērā slepenus dokumentus no Pentagona, Centrālās izlūkošanas pārvaldes, Nacionālās drošības pārvaldes un citām izlūkošanas struktūrām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tramps tos glabājis neatbilstošos apstākļos Floridā Mar-a-Lago rezidencē un klubā, kur viņš regulāri rīkojis lielus sociālus pasākumus ar tūkstošiem viesu, teikts apsūdzības pieteikumā, kas iesniegts federālajā tiesā Floridā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm