Provizoriskie rezultāti: Vēlēšanās Bulgārijā visvairāk balsu konservatīvajiem GERB

Bulgārijā svētdien notikušajās parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas visvairāk balsu saņēmusi bijušā premjerministra Boiko Borisova vadītā konservatīvā partija GERB, liecina provizoriskie rezultāti pēc 99% balsu saskaitišanas, tomēr analītiķi brīdina, ka politiskās nestabilitātes laikmets valstī vēl nebūt nav beidzies.

3. oktobrī 12:25

GERB izcīnījusi 25,4% balsu, bet GERB galvenā konkurente bijušā premjerministra Kirila Petkova vadītā partija “Turpinām pārmaiņas” (PP) varētu būt ieguvusi 20,2% balsu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā norāda eksperti, GERB būs jāiegulda smags darbs, lai atrastu koalīcijas partnerus.

Vēlēšanu līderiem seko mazākumtautību partija “Kustība par tiesībām un brīvībām” ar 13,7% balsu, prokrieviskā partija “Vazraždane” (Atdzimšana) ar 10,2%, Sociālistu partija ar 9,3% balsu, centriski labējais bloks “Demokrātiskā Bulgārija” ar 7,5%, savukārt nacionālkonservatīvā partija “Bulgārijas rītausma” saņēmusi 4,6% balsu.

Pārējiem politiskajiem spēkiem nav izdevies pārsiegt 4% barjeru iekļūšanai parlamentā.

Ekspremjers Petkovs jau atzinis sakāvi un apliecinājis, ka necentīsies iekļūt valdošajā koalīcijā un ieņems vietu opozīcijā.

Grūtības GERB ceļā uz koalīcijas izveidi sagādā tas, ka teju visas pārējās partijas Borisovu un viņa līdzgaitniekus apsūdz korupcijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm