tv3.lv

Pret ierobežojumiem protestējošie cīnās ar Briseles policiju, demolē ES ārlietu dienesta štābu

Protesti Briselē pret koronavīrusa ierobežojumiem svētdien, 24. janvārī, pārauga vardarbībā, protestētājiem saduroties ar policistiem un izdemolējot Eiropas Ārējās darbības dienesta (EĀDD), Eiropas Savienības (ES) diplomātiskās nodaļas, birojus.

24. janvārī 12:00

Saskaņā ar policijas pārstāvja teikto vienā no lielākajām demonstrācijām pret Covid-19 pasākumiem pilsētā ielās izgāja aptuveni 50 000 cilvēku, tostarp grupas, kas ceļoja no teritorijām ārpus Beļģijas. Demonstrāciju organizēja ES mēroga tīkls “Europeans United for Freedom” un citas grupas, kas iebilst pret veselības ierobežojumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policija izmantoja asaru gāzi un ūdens lielgabalus, lai atbrīvotu parku blakus ES institūcijām pēc tam, kad protestētāju grupas svieda virsū virsniekiem priekšmetus un uzbruka viņiem. Tiešraides kadros bija redzams, kā protestētāji apmētā policistus ar metāla žogiem un raida degošu atkritumu tvertni metro stacijas ieejā. Vēlāk tika parādīts, ka deg eskalators.

Kamēr policija atradās iekšā, demonstranti ar kapucēm un maskām izsita EĀDD biroja ārpusi.

“Sānu ieeja tika izdemolēta,” sacīja EK pārstāvis, piebilstot, ka neviens nav apdraudēts. Augstākais diplomāts Žuseps Borels apmeklēja birojus, lai pārbaudītu postījumus, un “Twitter” pauda nosodījumu par “bezjēdzīgo iznīcināšanu un vardarbību”.

Policija svētdienas vakarā paziņoja, ka trīs policisti un 12 protestētāji nogādāti slimnīcā, taču neviens nav guvis dzīvībai bīstamus ievainojumus. Viņi piebilda, ka aizturēti aptuveni 70 cilvēki.

Policijas pārstāvis sacīja, ka situācija ap EĀDD ēku bija norimusi ap pulksten 17.30. Pēc pārstāvja teiktā, pirms protesta sākuma tika arestēti seši cilvēki, bet pēc tam aizturēti vēl vairāki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policija paziņoja, ka ap plkst. 16.30 sākusi organizēt protestētāju iziešanu no ielām, sakot, ka tie, kas atteiksies doties prom, tiks arestēti. Ap plkst. 20.00 pēc vietējā laika šķita, ka demonstrācija un nemiernieki tika likvidēti.

Protestētāji Beļģijas galvaspilsētā regulāri rīko demonstrācijas pret jaunā koronavīrusa ierobežojumiem jau kopš pagājušā gada, taču svētdienas mītiņš iezīmēja ievērojamu dalībnieku skaita pieaugumu, salīdzinot ar aptuveni 5000 protestētājiem šā mēneša sākumā un vairāk nekā aptuveni 35 000 cilvēku, kas piedalījās protestā pagājušā gada novembrī, kas arī bija kļuvis vardarbīgs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm